Sākas adventes laiks 1

Līdz ar pirmās sveces iedegšanu adventes vainagā svētdien sākās Ziemassvētku  jeb Kristus dzimšanas svētku gaidīšanas laiks. Alūksnē svētku gaidīšana sākās ar sveces iedegšanu lielajā vainagā pie Bībeles muzeja un dejām, rotaļām un tirdziņu Alūksnes pilsētas tautas namā.

Tirdziņā svētku noskaņai varēja iegādāties mazpulcēnu darinātus adventes vainagus, svētku rotājumus, kartītes, konfekšu eglītes, piparkūkas un citus gardus našķus, arī pašu ceptu maizīti. Laikraksta uzrunātie pasākuma apmeklētāji atzina, ka šāda svētku laika ieskandināšana ir ļoti jauka, jo par spīti netipiskajiem laika apstākļiem tieši pasākumā varot rast svētku noskaņu. “Bērni ir ļoti čakli pastrādājuši – gan cepuši, gan darinājuši. Bērnu veikums jānovērtē, tāpēc šo to tirdziņā nopirku,” atklāj alūksniete Ruta. Savukārt alūksniete Inese tirdziņā iegādājās adventes vainagu. “Bērnu vainagi ir brīnišķīgi! Citkārt gatavoju pati, bet šoreiz vēl nebija sanācis un meita pamudināja labāk atnākt un nopirkt tirdziņā, nevis lietainā svētdienā brist mežā. Tā arī darīju,” saka Inese.

Otrajā adventē, 4.decembrī, tiks iedegta svētku egle pie administratīvās ēkas, trešajā adventē koncertu sniegs deju kolektīvs “Virpulītis”, ceturtajā adventē skanēs skolotāju kora “Atzele” koncerts.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 1

Paldies "mazpulcēniem" un bērnu/jauniešu centra bērniem un pedagogiem :)
Ļoti jauki!

pirms 9 gadiem, 2011.11.27 19:26

Kultūra