Sākas interneta balsojums par Eirovīzijas dziesmām

No ceturtdienas pirmo reizi "Eirodziesmas" vēsturē Latvijas Televīzijas (LTV) mājaslapas sadaļā www.eirovizija.lv publiskajam vērtējumam tiek nodotas visas dziesmas, kas sāk cīņu par uzvaru Eirovīzijas nacionālajā atlasē, aģentūrai BNS pavēstīja LTV pašreklāmas redaktore Ieviņa Ancena.

Viņa informēja, ka dziesmas mājaslapā izvietotas, neminot autoru vārdus. Līdz pat 1.novembrim interneta lietotāji varēs tās noklausīties un nobalsot par sev tīkamāko, turklāt balsot varēs tikai vienu reizi. Lai novērstu interneta lietotāju vēlmi dziesmas lejupielādēt, tajās iestrādāti cikliski skaņas efekti.

Eirovīzijas projekta producents Aigars Dinsbergs atgādināja, ka interneta lietotāju balsojumam būs rekomendējošs raksturs. "Līdztekus klausītājiem dziesmas vērtēs arī Mākslinieciskā padome septiņu cilvēku sastāvā, pēc objektīviem un profesionāliem kritērijiem izvēloties pusfināla divdesmitnieku. Mākslinieciskajai padomei būs tiesības veikt korekcijas pusfināla dziesmu galīgā saraksta izveidošanā," norādīja Dinsbergs.

Kopumā 2012.gada Eirovīzijas nacionālajai atlasei līdz 14.oktobra vakaram tika iesniegta 71 dziesma. Pēc visu pieteikumu izvērtēšanas un pārbaudes, vai iesniegtās dziesmas atbilst konkursa nolikumam, cīņu par iekļūšanu Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālā sāk 69 dziesmas.

Kultūra