Savas siera tortes konkursā piedāvā arī divas alūksnietes 3

Smiltenē pilsētas svētku laikā notika biedrības "Siera klubs" un Smiltenes novada domes organizētais Vidzemes reģiona konkurss "Siera saldā torte". Savas tortes žūrijai piedāvāja arī divas tortu cepējas no Alūksnes novada. Pavisam konkursā piedalījās 24 tortu cepējas no Rīgas, Siguldas, Cēsīm, Limbažiem, Valmieras, Ogres, Gulbenes novada, Valkas novada un Alūksnes novada.

Alūksnietei Anitai Korņejai šoreiz nedaudz pietrūka līdz godalgotai vietai. Viņas torti "Līgo vainags", kurā tika izmantots Lazdonas "Baltais biezpiena siers" un siers "Smiltenes Maazdamer", žūrija ierindoja 4.vietā. Vēl konkursā piedalījās arī Anda Cekule no Ziemeriem, kura savā tortē "Ķepainītis" izmantoja “Trikātas Karalisko sieru”.

Konkursā par labāko žūrija atzina torti "Rudzīte krēsliņā", ko cepušas Valmieras pārtikas ražotāju vidusskolas audzēknes Monta Gnevoha un Elīna Kaļva. Par otru labāko siera torti atzīta torte "Novadniece", ko cepusi pieredzes bagāta šefpavāre Astrīda Čeppe no Rīgas, kuras vaļasprieks ir tortu cepšana. Trešajā vietā – Siguldas pavāres Mārītes Spriņģes torte "Siguldas spieķītis".

"Uz 20 metrus garā galda uzliktas 24 lielas un krāšņas kūkas, cita par citu skaistākas - šo iespaidīgo skatu vārdiem grūti aprakstīt. Ja mums būtu Ginesa grāmata, šis konkurss noteikti tajā tiktu ierakstīts," saka biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova. Konkursā tika vērtēts tortes izskats, forma, garša, recepte, kā arī cepējas stāsts par savām kūkām. Svarīgi bija izmantot savā tortē konkursa nolikumā norādītos sierus. 1., 2. un 3. vietas ieguvējas saņēma diplomus un dāvanu kartes. Pārējās konkursa dalībnieces saņēma „Pateicības” un balvas no AS „Rīgas Dzirnavnieks”, Latvijas Maiznieku biedrības, Latvijas Biškopības biedrības, AS „Interbaltija AG”, AS „Smiltenes piens” un biedrības „Siera klubs”.

Komentāri 3

Kultūra