Sestdien Alūksnes Pilsētas svētkos - plašs koncertu piedāvājums

Vēl dažas dienas un būsim sagaidījuši Alūksnes pilsētas svētkus „900. vasara". Svētku programma kā allaž bagāta pasākumiem, kuros sev tīkamāko var izvēlēties gan jauns, gan vecs.

Svētki iesāksies jau piektdienas vakarā ar sadziedāšanos un ballēšanu laukumā pie administratīvās ēkas un noslēgsies svētdien ar kapusvētkiem Alūksnes Lielajos un Mazajos kapos un grupas „Mirage Jazz Orchestra" koncertu Tempļakalnā.

Visvairāk aktivitāšu, protams, būs sestdienā. Tad Lielā Ezera ielā jau no pulksten 9.00 sāks darboties amatnieku tirdziņš, bet pulksten 10.00 turpat skvērā pie Lielā Ezera ielas ar Alūksnes novada domes priekšsēdētāja Aivara Fomina uzrunu tiks atklāta svētku otrā diena un sāksies koncerti.

Visas dienas garumā skvērā redzēsim dažādus pasākumus. Pulksten 10.15 savu sveicienu izdejos SIA Arodbiedrību kluba „Vecrīga" Tautas deju ansamblis „Rīdzenieks", kas dibināts 1973. gada 16. aprīlī. Kolektīvs sekmīgi piedalās Latviešu Dziesmu un deju svētku skatēs un līdz ar citiem kolektīviem ir arī svētku dalībnieks. TDA „Rīdzenieks" ir jauniešu B grupas deju kolektīvs ar veiksmīgu koncertdarbību Rīgā, Rīgas rajonā un draugiem Latvijas pilsētās. Kolektīvā ne tikai dejo, bet arī nodarbojas ar dažādām sabiedriskām aktivitātēm, kas sekmē kolektīva popularitāti un atpazīstamību. Starp citu, „Rīdzeniekā" dejo arī alūksniete Elīna Pētersone. Kolektīva mākslinieciskais vadītājs ir Andis Kozaks, koncertmeistare Egita Vītola.

Pulksten 10.30 savu deju programmu rādīs atraktīvas un azartiskas meitenes no mūsu sadraudzības pagasta Igaunijā Vastselīnas - deju grupa „EXIT". Krāšņi tērpi, ritms un interesanta horeogrāfija aizraus ikvienu skatītāju. Populāras dziesmas izdziedās un muzicēs Ritma un mākslas studijas (Alūksne) audzēkņi un pedagogi.

Pulksten 11.00 populāras latviešu melodijas spēlēs kapela „Vecie runči", kuras sastāvā muzicē Ilgvars Semanis (saksofons), Guntis Birznieks (trombons), Ivars Ozoliņš (akordeons, balss), Zigurds Stopnieks (basģitāra) un Pēteris Zālītis (sitamie instrumenti).

Pusdienlaikā visus aicinām doties uz Pilssalu, lai vērotu netradicionālo, nemotorizēto peldlīdzekļu konkursu „Alūksnes plosts 2011", bet pulksten 13.00 atkal skvērā pie Lielā Ezera ielas būs koncerts, kurā krievu tautas dziesmas un Pečoru komponistu radītas dziesmas dziedās mūsu sadraudzības pilsētas Pečoru (Krievija) kultūras centra koris „Ņiva". Kolektīvs dibināts 1985. gadā un 1990. gadā tam piešķirts Tautas kora nosaukums. Korī dzied dažāda vecuma un profesiju cilvēki, ģimenes, pensionāri, tomēr visus viņus vieno dziesmas mīlestība. Kolektīva vadītājs Boriss Koroļovs.

Pulksten 14.00 skvērā koncertu sniegs atraktīvās, enerģiskās un humora pilnās māsas Legzdiņas. TV skatītāji jestrās un patiesās māsas - dobelnieces Aiju un Gundegu nespēj aizmirst joprojām, un vasarā viņas būs redzamas jaunajā muzikālajā izrādē „Grēku kalna dēkaiņi", kuru svētku viesi varēs vērot 6. augustā pulksten 19.00 Alūksnes Pilssalas estrādē.

Savukārt pulksten 15.30 skvērā notiks konkursa „Skaista mana tēva sēta" noslēguma pasākums, kurā apbalvos un godinās 47 Alūksnes novada sakoptāko daudzdzīvokļu māju, komercobjektu, individuālo māju, lauku sētu īpašniekus un saimniekus. Pasākumā koncertēs džeza kvartets no Rīgas „Stella Band", kurā muzicē arī alūksnietis Valters Titajevs.

Vairāk informācijas par Alūksnes pilsētas svētku norisēm lasiet www.aluksne.lv.

Kultūra