Sestdien Muzeju nakts 17

Šo sestdien norisināsies ikgadējā Muzeju nakts. Alūksnes un Apes novadu muzeji ir sagatavojuši plašu un interesantu programmu visiem interesentiem un kādā no muzejiem būs iespēja piedalīties arī kaļimbambā.

Muzeju nakts pasākumi nesāksies vis naktī, bet jau sākot no pulksten 14.00. Šajā laikā Bejas novadpētniecības centrā uzsāksies aktivitātes ar nosaukumu „Kas kaitēja man dzīvot diža meža maliņā", bet galvenā dienas aktivitāte būs tradicionālās mākslas zāģēšanas sacensībām pamatskolas birzītē. Novadpētniecības centrā būs skatāma izstāde par Bejas mežniecības vēsturi, kā arī būs iespēja tikties ar bijušajiem mežniecības darbiniekiem. Vakarā notiks tradicionālo deju vakars un varēs iesaistīties dažādās seno amatu darbnīcās, bet Muzeju nakts pusnaktī noslēgsies ar kādu pārsteigumu, kurš pašlaik netiek atklāts.

No pulksten 17.00 Pededzes muzeja pasākumā „Zaļā zālē viss ir zaļš" apmeklētāji varēs klausīties stāstījumus par noklusētiem stāstiem. Tiks kurts arī ugunskurs, kurā varēs cept līdzpaņemtās desiņas, bet pulksten 22.00 tautas namā sāksies zaļā diskotēka.

Arī Alūksnes muzejā notiks ballēšanās barona gaumē, bet pirms tam norisināsies barona „Zaļā diploma" sacensības muižā. Tās sāksies jau no pulksten 19.00. Klauni un triku meistari rādīs savus priekšnesumus, būs cirka programma, kā arī varēs apskatīt muzeja izstādes. Īpaša ekspozīcija atradīsies Ledus pagrabā, kur būs apskatāmi „Barona braucamrīki", bet Apaļajā tornī darbosies „Barona kukņa".

Ernsta Glika Bībeles muzejs Muzeju naktī būs atvērts apmeklētājiem no pulksten 19.00 līdz 23.00 un te varēs aplūkot jauno Bībeli. Dr. A. Misiņa medicīnas vēstures muzejā no pulksten 18.00 līdz 23.00 varēs iepazīties ar izstādi „Medicīna arhīva plauktos".

Arī Viktora Ķirpa Ates muzejā Kalncempjos Muzeju nakts pasākumi sāksies pulksten 19.00, kad atklās Kalncempju pagasta medību kolektīva medību trofeju un ilzenieša Alda Ķeseļa fotogrāfiju izstādes. Būs iespēja arī pagaršot savdabīgus mājražojumus - priežu čiekuru un viršu sīrupu. Visa vakara garumā varēs vērot floristu darbu konkursa „Ottes aleja atdzīvojas" norisi un izstādi „Mežs ienāk pagalmā". Muzeja teritorijā darbosies Alūksnes novada mazpulcēni un viņu aktivitātes būs saistītas ar meža izpēti. Ikviens apmeklētājs varēs piedalīties radošajās darbnīcās un darboties gan ar koku un klūdziņām, gan gatavot rotas no dažādiem materiāliem.

Savukārt Jaunlaicenes muižas muzejā no pulksten 19.00 līdz vieniem naktī varēs izzināt „Zāļu purva noslēpumus". Viesus te sagaidīs vilkkūlīši, jo stāvā vilkakūla šogad ir Latvijas gada augs.

Zeltiņu muzejs Muzeju naktī savus apmeklētājus gaidīs no pulksten 20.00, piedāvājot dažas stundas pavadīt „Zaļo lakatu cakās". Tie, kas būs uzģērbuši ko zaļu, saņems kādu saldumu. No pulksten 21.30 uzsāksies kaļimbamba. "Kaļimbamba ir specifiskas padomju laika āra spēles un katram atnākušajam būs iespēja piedalīties kādā no šīm spēlēm," teic Zeltiņu muzeja vadītāja Sandra Magaziņa.

Arī citviet novadā būs Muzeju naktij veltītas aktivitātes. Jaunlaicenieši aicinās iesaistīties Ķērpjbārža un Muižnieku partiju dibināšanā, kā arī dažādās aktivitātēs slavinās dzīvi muižā un arī purvā.

Veclaicenes muzejā notiks izglītojoši atraktīvs pasākums „Atšķir zaļo no zaļā", kurā katram interesentam būs iespēja iesaistīties radošās aktivitātēs.

Alsviķu pagastā no pulksten 19.00 interesentiem tiks piedāvāta iespēja iepazīt pagastu, iesaistoties dažādās tūrisma un novadpētniecības aktivitātēs, orientēšanās sacensībās un virtuālā ceļojumā pa pagastu.

Ziemera pagasta Māriņkalnā pie pagasta pārvaldes ēkas notiks Muzeju nakts zaļās darbnīcas, varēs risināt atjautības uzdevumus un iesaistīties jautrās izdarībās, kā arī degustēt zaļo tēju.

Bet Apes novadā muzeju naktī Gaujienas "Anniņu" estrādē būs skatāma Gaujienas amatierteātra izrāde "Zelta zivtiņa".

Komentāri 17

***

Forši bija- mums patika, jo redzējām, piedalījāmies un priecājāmies par to, kas bija, un maz jau nu nebija! Paldies novada muzejniekiem, tik žēl, ka vairāk par 3-4 novada vietām vienā vakarā nevar izbaudīt.

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 11:07

Nu i nu "svētki" bija šonakt centra iedzīvotājiem...pusnakti bauroja un bungas rībināja tā, ka pat aci neaizvērsi. Nu neprot te svētkus rīkot, nav kultūras tām kuļturņicām.

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 22:49

po

Būs! Pareizi ir jāsāk strādāt, lai sponsorētu, kāds! Gaidi ar maisu, kā īts malēnietis!

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 09:58

lll

Par velti varētu ,tad ja kāds nosponsorētu .

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 07:59

"Tikai Muzeju naktī barons uzsauc 50% atlaidi tiem, kas gribēs apskatīt Vitālija JERMOLAJEVA mirdzošo gleznu izstādi „... un dvēsele mana”. Ieejas maksa izstādē pieaugušajiem – Ls1, mācību iestāžu audzēkņiem - Ls0,50, pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas."

Atkal duras podus gāž! Savulaik Muzeju nakts tika sāktas rīkot tikai ar vienu mērķi- reizi gadā ļaut visiem iedzīvotājiem un viesiem apmeklēt visus muzejus PAR BRĪVU, lai pieradinātu tautu pie kultūras un mākslas vērtībām, radītu par tām izpratni, bet šitās naudu prasa! Nudien ar prātiņu nav īsti viņām kautkas kārtībā.

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 01:19

Caps

Nevajag jau atrakstīties Alūksnes muzejam, jo patiesībā jāstrādā katru dienu,
ja tur arī ir, tad tikai ķeksītis, ķeksītis un tikai ķeksītis. Tā ir ikdiena .

pirms 7 gadiem, 2013.05.18 18:44

Caps

Nevajag jau atrakstīties Alūksnes muzejam, jo patiesībā jāstrādā katru dienu,
ja tur arī ir, tad tikai ķeksītis, ķeksītis un tikai ķeksītis. Tā ir ikdiena .

pirms 7 gadiem, 2013.05.18 18:44

māsa Olga

....ejat skaudigie maleniesi *** (smirdigie) ***..i Laikam labi svētkus svini! vai nu cilvēks ar tādu patiesību skaidrā nāks pie tautas!
Ir viena ticība, kur daudz tādu brāļu, kas ar to nodarbojās!

pirms 7 gadiem, 2013.05.18 17:31

op

Tiešām Jēgera dēļ vien ir vērts braukt uz Gulbeni! Tur jau nopelns I.K. Pasākumi tiek piedāvāti bez maksas! Gulbenei līdzekļi atrodas, lai būtu svētki! Alūksniešiem svētkus piesola par 1/2 cenu! Varēja jau piemeklēt, kādu partiju sponsoru! Cālēns pats grib uzlēkt atkal uz laktas, bet spārnus neprot pieaudzēt! tie stieņi kaudzē sakrauti nelīdzēs un trepes uz troni nesanāks.

pirms 7 gadiem, 2013.05.18 09:06

Izbeidzam vienreiz gānīties ! Alūksnieši, mēs dzīvojam skaistā pilsētā, kur dzīvo arī daudz jauku un darbīgu cilvēku ! Varbūt varam tomēr ieraudzīt un atbalstīt arī viņu devumu !

Vai ,Jūs, kas nemitīgi "rokaties pa mēsliem, tiešām, nemaz nenosmērējaties un paši nesākat smirdēt"? Tas nav iespējams !
Un kam labāk Gulbenē - visi uz priekšu, kamēr vēl ceļš nav pārrakts!

pirms 7 gadiem, 2013.05.17 15:56

uz priekšu

Superieši- nu tad tik bliežat uz Gulbeni, neviens jums to neliedz. Bet mums tepat savā Alūksnes novadā papilnam ko redzēt un darīt.

pirms 7 gadiem, 2013.05.17 12:08

Lai izdodas visu redzēt:)

Moto: „ZAĻĀ KRĀSA – MEŽS” ALŪKSNES MUZEJĀ
Barona „Zaļā diploma” sacensības muižā
19.00 – 19.30 Svētku atklāšana muižas parkā
19.30 – 21.30 Skriešanās sacensības muižas ļaudīm,Apbalvošana
19.30 – 21.30 Āksti, klauni, triku meistari un citādi priekšnesumi
19.30 - 20.10 Cirka programma
20.10 - 20.50 Priekšnesumi
20.50 - 21.30 Cirka programma
19.00 – 23.00 Izstāžu apmeklējums:
V. Jermolajeva mirdzošo gleznu teātris - izstāde „Un dvēsele mana”, Leduspagrabā – „Barona braucamrīki”
no 19.00 Apaļajā tornī „Barona kukņa”
22.00 – 01.00 Ballēšanās barona gaumē pie Alūksnes Jaunās pils
Tikai Muzeju naktī barons uzsauc 50% atlaidi tiem, kas gribēs apskatīt Vitālija JERMOLAJEVA mirdzošo gleznu izstādi „... un dvēsele mana”. Ieejas maksa izstādē pieaugušajiem – Ls1, mācību iestāžu audzēkņiem - Ls0,50, pirmsskolas vecuma bērniem - bez maksas.

VIKTORA ĶIRPA ATES MUZEJĀ
„Mežs ienāk pagalmā”
19.00 Kalncempju medību kolektīva medību trofeju un
Alda Ķeseļa fotogrāfiju izstādes atklāšana.
Piedalās Ilzenes jauktais vokālais ansamblis.
Mājražotājas Santas Meleces priežu čiekuru un viršu sīrupu degustācija.
19.00 – 24.00 Floristu darbu konkurss „Ottes aleja atdzīvojas” veidošana un
izstāde „Mežs ienāk pagalmā”
19.30 – 24.00 Alūksnes novada mazpulku aktivitātes saistītas ar meža izpēti
19.30 – 24.00 Radošās darbnīcas:
ratnīcā
koka apstrādes darbi
klūdziņu pīšana;
saimes mājā
rotu no koka un ziepju no dabas materiāla gatavošana (dalība ar ziedojumu)
19.30 – 24.00 Spēles ar koka spēlēm (lego, domino, ķegļi, koka kājas u.c.)

JAUNLAICENES MUIŽAS MUZEJS
„Zāļu purva noslēpumi”
Aktivitātes no 19.00 līdz 01.00
Muzejā sagaidīs „Vilkkūlīši”, jo stāvā vilkakūla šogad ir Latvijas gada augs.
Dibinās Ķērpjbārža un Muižnieku partijas, piedāvās aktivitātes, kas slavinās dzīvi muižā un arī purvā. Pēc partijas dibināšanas Muzeju nakts norises pa zaļo zāļu purvu.
Muižnieku partijas atbalstītāji piedāvās:
mācīties lāpīt zeķes pēc baroneses manieres,
ēvelēt un dzīt naglas,
iepazīties ar muižas apsaimniekošanas shēmu,
apgūt labās manieres,
mācīties deju padespaņ.
Ķērpjbārža partijas atbalstītāji aicinās:
skriet pa ciņiem,
lekt ar varžu plezniņām,
izmēģināt Dzērvju kājas bradāšanai,
lasīt dzērvenes,
meklēt malduguntiņu sargāto mantu,
laist spāres,
pret sudraba monētām mainīt vilku vāles,
klausīties vecās gudrās vārnas stāstu par Vārņu purva ezermītni,
filmu un izglītojošas nodarbības par purvu un dzīvi tajā.
BEJAS NOVADPĒTNIECĪBAS MUZEJĀ

„Kas kaitēja man dzīvot diža meža maliņā”
14.00 Mākslas zāģēšanas sacensības Bejas pamatskolas birzītē „Ierūcini zāģi un ļaujies fantāzijai III”, tēma: „Malēnietis dzīvo cepuri kuldams”.
Putnu būrīšu meistarojamā darbnīca bērniem sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži” Mālupes iecirkni un Bejas pamatskolu.
Valsts meža dienesta ceļojošās izstādes „Ko dara Valsts meža dienests?” aplūkošana Bejas pamatskolas foajē.
17.00 Sacensību dalībnieku apbalvošana, cienasts.
18.00 Humoristiskas miniatūras Kolberģa amatierteātra sniegumā. (Bejas pamatskolas zālē)
19.00 Francijas institūta Latvijā ceļojošās izstādes „Mežs – dzīvā kopiena” atklāšana Bejas bibliotēkas zālē.
Muzikāls sveiciens.
20.00 Tematiskas izstādes „Bejas mežniecības vēsture” aplūkošana Bejas novadpētniecības centrā.
Tikšanās ar Bejas mežniecības bijušajiem darbiniekiem sarunās pie ugunskura*
21.30 Tradicionālo deju vakars pie Bejas novadpētniecības centra.*
Dažādas Seno amatu darbnīcas aktivitātes.
24.00 Muzeju nakts Bejā pārsteigums.
*Lietus gadījumā aktivitāte notiks telpās.
PEDEDZES MUZEJĀ
„Zaļā zālē viss ir zaļš”
Muzeju nakts aktivitātes no 17.00:
muzeja apskate,
izstādes apskate,
stāstījums par noklusētiem stāstiem vai ērču meklēšana pasaku takā,
kurinām ugunskuru, cepam līdzpaņemtās desiņas, dzeram tēju pēc krievu tradīcijām,
22.00 gaisa baloni, zaļā diskotēka tautas namā.
VECLAICENES MUZEJĀ
„Atšķir zaļo no zaļā”
Norises no 19.00 līdz 23.00
Veclaicenes pagasta Kornetos izglītojoši atraktīvā muzeju nakts piedāvā:
palīdzēsim zāļu sieviņai, malkas skaldītājam, fotogrāfam un citiem labiem cilvēkiem, gūstot kādu labumu arī sev.
Starta laukums - muzeja telpās. Darbošanās notiks arī pagasta pārvaldes ēkas tuvākajā apkārtnē.
ZELTIŅU MUZEJĀ
„Zaļo lakatu cakās”
(tiem, kam zaļums mugurā, saldumiņš tiks vēderā)
20.00 Zeltiņu tautas namā
Zeltiņu teatrāļu izrādīšanās „Pasakā par ģimenes laimi jeb dzīvē kā uz zaļa zara”.
(ieeja par ziedojumiem biedrībai „Astes un Ūsas”)
20.30 - 21.00 Zeltiņu muzejā
Ķīķerēšana muzeja kambaros i pa gaismu, i pa tumsu.
(Līdzi ņemiet lukturus, citādi būs...ai, kā sāp!)
21.00 - 21.30 Zeltiņu muzejā
Puspajokam, pusnopietni „ganīsimies” Zeltiņu zaļajās pļavās
21.30 - 22.00 Pie Zeltiņu muzeja
Kaļimbamba un citas jautras padarīšanas
No 22.00 Zeltiņu sporta un atpūtas parkā
Balle zaļumos „Platēm skanot, zolēm dipot”
MUZEJU NAKTS ALSVIĶU PAGASTĀ
19.00 - Atpazīsti Alsviķu pagastu - novadpētniecības un tūrisma aktivitātes Alsviķu centrā un kultūras namā:
orientēšanās sacensības;
virtuāls ceļojums pa Alsviķu pagastu ar kultūrvēsturisku objektu atpazīšanu un lokalizēšanu;
22.00 - Atpūtas vakars ar Ēriku Gruzniņu (estrādē vai kultūras namā).
ERNSTA GLIKA BĪBELES MUZEJĀ
Muzejs atvērts no 19.00 līdz 23.00, būs iespēja iepazīties ar jauno Bībeli un ekspozīciju.

DR.A.MISIŅA MEDICĪNAS VĒSTURES MUZEJĀ
Muzejs apmeklētājiem atvērts no 18.00 līdz 23.00
Devīze: „Dzīvosim zaļi un veselīgi!”
Apskatei būs pieejama izstāde „Medicīna arhīva plauktos”.

DABAS MUZEJS „VIDES LABIRINTS”
Dabas muzeja ekspozīcija atvērta apmeklētājiem no 19.00 līdz 23.00.
Tematiskā izstāde „Meža kukaiņi”
20.00 - 21.00 konkurss „Zini vai mini”
21.00 - 22.00 konkurss „Atrodi jaunumus”
Darbosies suvenīru galds.
ZIEMERU MUIŽĀ
10.00 Talka. Ziemeru muižas parka, apkārtnes sakopšana.
19.00 Jura Ģērmaņa personālizstādes, Evarista Bērziņa(ASV) fotogrāfiju izstādes "Ielu muzikanti" un Antas Rugātes fotogrāfiju izstādes atklāšana, ar sekojošo koncertu un balli Ziemeru muižā.

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 23:07

to super

Alūksniešu pamuļķi nobāl gulbēniešu priekšā.Te nekā nav kā parasti, ja nu vienīgi kārtējais tirgus, kur naudu atstāt.

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 22:47

super

18.maijā Gulbenē - pasākums "Atklāj Gulbeni no jauna!":9.00 - 14.00 Jaunatnes parkā - Zaļais tirdziņš;10.00 - 14.00 centrālajā skvērā - novada tūrisma uzņēmēju, naktsmītņu, tūrisma objektu prezentācija, Gulbenes novada 2. īpašās ēdienkartes prezentācija;10.00 - 14.00 pie SEB bankas - zaļā vilcieniņa ekskursiju tūres pa pilsētu;11.30 centrālajā skvērā - krāsojamās grāmatiņas bērniem „Gulbīša Zinīša ceļojums" atvēršanas svētki, zīmējumu izstādes dalībnieku apbalvošana;12.30 Ābeļu ielā 2 - novada motociklistu sezonas atklāšana;14.30 un 15.00 no SEB bankas - zaļā vilcieniņa reisi uz evaņģēliski luterisko baznīcu; 15.30 evaņģēliski luteriskajā baznīcā - baznīcas 170 gadu jubilejas ieskaņas koncerts "Ave Maria" (kontrtenors Sergejs Jēgers, ērģelniece Diāna Jaunzeme (Rīga), ieeja - par ziedojumiem altāra ērģelēm);17.00 - 19.00 pie Sarkanās pils - Ugunsdzēsēju un glābēju svētki, parāde, paraugdemonstrējumi;20.00 evaņģēliski luteriskajā baznīcā - mūzikas skolas pūtēju orķestra koncerts "Mūzika eņģeļiem";21.00 sporta centrā - novada tautisko deju kolektīvu nakts sadancošana "Deja ir mans ceļš pie Tevis!".

pirms 7 gadiem, 2013.05.16 21:01

Kultūra