Šīs nedēļas nogalē notiks "Džamboreja Alūksnē" 1

30.aprīlī plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā notiks Kultūras centra deju kopas "Olysta" un vieskolektīvu koncerts "Džamboreja Alūksnē", informē Alūksnes Kultūras centra mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālists Gints Skulte. Koncerts būs unikāla seno latgaļu, sēļu, zemgaļu, kuršu un lībiešu tikšanās uz Alūksnes Kultūras centra skatuves.

"Džamboreja Alūksnē" ir pasākums, kurā deju un folkloras kopas uzstāsies tikai arheoloģisko tērpu atdarinājumos, amatnieki rādīs un stāstīs par senajām rotām un tekstīlijām, vēsturnieki stāstīs par seno baltu izcelšanos, dzīves areālu un simboliem.

Līdz šim Latvijā šāda veida pasākums nav noticis.

Vārds "džamboreja" aizlienēts no skautiem, kas nozīmē plašu, pasaules mēroga tikšanos. Šajā gadījumā gan labskanīgā vārda nozīme būs kā "seno latgaļu, sēļu, zemgaļu, kuršu un lībiešu tikšanās", kur dalību apstiprinājušas deju un folkloras kopas, kuras var uzstāties arheoloģisko tērpu atdarinājumos.

Pasākumā dalību apstiprinājusi Kuldīgas Kultūras centra deju kopa "Bandava", Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" tautas deju ansamblis "Lielupe", Rīgas ultūras un tautas mākslas centra "Mazā Ģilde" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Sen Līgo", Līgatnes novada vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Zeperi", Krustpils kultūras nama deju grupa "Kreicburga", Jēkabpils bērnu un jauniešu centra deju grupa "Pastalnieki", Alūksnes Kultūras centra deju kopa "Olysta", Ceraukstes folkloras kopa " Laukam pāri", kā arī Rekavas folkloras kopa "Rekovas dzintars".

Par seno latgaļu agrīno vēsturi, dzīves areālu, izcelšanās jautājumiem, latgaļu simboliem un to nozīmi stāstīs vēsturnieks Māris Rumaks, par senajām rotām stāstīs un to atdarinājumus rādīs rotkaļi Elīna Kūla-Braže, Tālivaldis Kivlenieks, bet par tekstīlijām - Ludzas Amatniecības centrs un Alūksnes tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" pārstāvji.

Biļetes uz pasākumu nopērkamas Alūksnes Kultūras centra kasē.

Komentāri 1

re

skaists pasākums būs, tikai nosaukums latvieša ausij pārāk ērmīgs...

pirms 4 gadiem, 2016.04.28 09:18

Kultūra