Skatē Gulbenē sacenšas kori

Gulbenes kultūras centrā pagājušajā sestdienā bija pulcējušies bijušo Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajonu 10 jauktie kori, 3 senioru kori un 4 sieviešu kori. Koru skate sākās ar trim kopkora dziesmām, kas ļāva ieklausīties vasarā Alūksnē gaidāmo reģionālo Dziesmu svētku repertuāra skanējumā.

Alūksnes skolotāju koris “Atzele” skatē guva augstu žurijas vērtējumu - 46,20 punkti. Apes korim skatē - 37 punkti, bet "Sonusam"  žūrija piešķīra 37,5 punktus.

Trapenes sieviešu korim dalība skatē bija gandrīz debija, jo tas pēc vairāku gadu pārtraukuma  atsācis darbu kopā ar māksliniecisko vadītāju Zinti Cepurnieku. Vērtējums – 38,70 punkti -  ir patiesi iedvesmojošs tālākai darbībai. Savukārt Ziemera un Mārkalnes sieviešu koris “Elisa” kopā ar savu vadītāju Ilzi Briediņu parādīja izaugsmi, iegūstot 40,25 punktus. Lai gan šajā skatē netika noteiktas pakāpes, bet tikai punkti, tam nav būtiskas nozīmes. Alūksnes tautas nama senioru korim “Brūklenājs” vērtējums – 36,5 punkti.

Lai gan šajā skatē netika noteiktas pakāpes, bet tikai punkti, tam nav būtiskas nozīmes. Alūksnes novada domes kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte  norāda, ka katrs zina – 40 līdz 50 punkti atbilst pirmajai pakāpei, 30 līdz 40 punkti – otrajai pakāpei un mazāk par 30 punktiem – trešajai pakāpei.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 4.aprīļa numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Kultūra