“Slieksnis” saņem balvas sešās nominācijās 7

Alūksnes novada amatierteātru skatē, kas notika 30.aprīlī, savus iestudējumus rādīja pieci amatierteātru kolektīvi. Tos vērtēja Nemateriālā kultūras mantojuma Valsts aģentūras amatierteātru mākslas eksperte Dace Vilne un Nacionālā teātra aktieris, Ogres Tautas teātra režisors, Ogres novada amatierteātru virsrežisors Jānis Kaijaks.

“Šajā skatē piedalījās mazāk amatierteātru kolektīvu, jo iepriekš skates notika rudenī. Pērnā gada novembrī skatē piedalījās septiņi kolektīvi, no kuriem tikai divi – Jaunannas un Veclaicenes – citas izrādes nodeva vērtējumam arī tagad. Kopā ar amatierteātru režisoriem nolēmām, ka labāk skati rīkot pavasarī, kad kopš sezonas sākuma rudenī ir bijis vairāk laika izrādes iestudēšanai. Šoreiz tiem amatierteātriem, kuri piedalījās skatē rudenī un arī reģiona skatē, pietrūka laika sagatavot jaunu izrādi šai skatei. Ar nākamo gadu viss ieies noteiktā ritmā, gatavojoties skatei pavasarī,” skaidro novada domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.

Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis”, kas izrādīja Jāņa Anerauda lugu “Karalistes gals”, ieguva I pakāpes diplomu A grupā. Arī Annas amatierteātra iestudētā Rutku Tēva  izrāde “Inteliģentas dāmas vai iepazīšanās nopietnā nolūkā” saņēma I pakāpes diplomu, bet Jaunannas dramatiskais kolektīva iestudētā Aivara Bankas lugas “Visi radi kopā” - II pakāpes diplomu B grupā. Veclaicenes dramatiskā kolektīva Noras Vētras – Muižnieces lugas “Ruksītis” izrāde tika vērtēta ar II pakāpes, Malienas teātra spēlētāju kopas “Pakāpiens” Rūdolfa Blaumaņa lugas “Kā vecais Zemītis pašu nelabo redzēja” izrāde – ar III pakāpes diplomu C grupā.

Par veiksmīgāko tika atzīta Annas amatierteātra izrāde, kuru iestudēja režisore Monika Upeniece.  “Annas amatierteātra aktieru darbs kopā ir režisori ir bijis veiksmīgs. Neatceros, ka tas kaut kad iepriekš būtu guvis tik labu vērtējumu. Eksperti ļoti atzinīgu vērtēja gan režisores darbu, gan arī teātra aktieru sniegumu. Lai gan neviens aktieris neieguva labākā nomināciju, taču viss ansamblis saņēma uzslavu. Tas nozīmē, ka jebkuram varētu dot balvu – visi bija spilgti,” komentē S.Eglīte.

Savukārt veiksmīgākā scenogrāfija un muzikālais noformējums bija Alūksnes Tautas teātrim. Arī balvu nominācijā “Labākais režisors” saņēma Daiga Bētere , “Labākā aktrise” - Ivita Gusta un “Labākais aktieris” - Armands Augstkalns (visi Alūksnes Tautas teātris “Slieksnis”).  Par labāko otrā plāna aktieri tika atzīts Juris Ruciņš – Vējiņš (Jaunannas dramatiskais kolektīvs), labākā otrā plāna aktrise – Vera Sedleniece  (“Slieksnis”). Balva par labākajiem kostīmiem tika piešķirta Malienas kopai “Pakāpiens” (režisors Aleksejs Āboltiņš). “Daiga Bētere strādā ļoti interesanti un savdabīgi, citādāk nekā citi režisori. Turklāt veiksmīga bijusi sadarbība ar profesionālu scenogrāfu Intu Sedlenieku un komponistu Zinti Cepurnieku, kas sacerēja izrādei oriģinālmūziku,” norāda S.Eglīte. Viņa atzīst, ka arī citu amatierteātru kolektīvi bija strādājuši pārdomāti, tāpēc skatē bija prieks par visiem. Protams, nekad nav tā, ka visi ir izcili. J.Kaijaks vērtē, ka kopējais amatierteātru līmenis ir gana augsts.

Komentāri 7

Piekrītu Dacei

Jaunanna super????????? Kas tad tur bija super? Glupības tekstos un izdarībās ir super? Kr tur bija asprātība vai interesanta spēle? Varbūt īsus mirkļus...

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 23:01

Dace

Jaunanna? Nu ja tiek novēlēts tā turpināt, tad jau kā līdz šim, tikai viduvējība. Es gan Jaunannai novēlu augt!

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 21:52

saimniece

Slieksnis un Annas teātris bija super! Katrs citādāks, abi spoži! Pārsteidza gan, ka šoreiz skatītāju rindas paretas. Skatos katru gadu un zinu, ka lejas zālīte reizēm pat visus gribētājus nespēj uzņemt, cilvēki stāv kājās aiz durvju ailes un lūr cits citam pār plecu. Slikti, ka skte bija ielikta dienā reizē ar talku. Tas noteikti iespaidoja apmeklētību, jo viss sākās jau no rīta.

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 10:55

saimnieks

man ne pārāk patika cilvēku arī ļoti mazs bija.

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 09:37

skatītāja

Tik tiešām alūksniešu un anneniešu izrādes bija izcilas ! Apsveicu D.Bēteri un M.Upenieci. Patika arī veclaicenieši ! Tā turpināt!

pirms 9 gadiem, 2011.05.02 08:09

Kultūra