Smiltenē – “Sapņu komanda 1935” 1

Jau vairāk kā gadu Smiltenes Kultūras centra apjomīgās renovācijas dēļ slēgts arī Smiltenes kinoteātris. Atvēršana gaidāma nākamgad pavasarī. Tā būs jaunas izrāžu pasaules atklāšana - pasaulē lentes kino ēra ir beigusies, to nomaina digitālais kino. Arī Smiltenē iecerēts pasaules standartiem atbilstošs kinoteātra iekārtojams ar trīsdimensiju stereo kinoizrādēm.

Patreiz pašvaldības kinoteātris iekārtots pagaidu telpās Pils ielā blakus autoostai. Šī iekārtošana veikta speciāli jaunās latviešu lielfilmas “Sapņu komanda 1935” vislatvijas pirmizrādēm, kas notiks nedēļā uzreiz pēc valsts svētkiem 24.-28.novembrī.

Filma nav tikai par sportu. Tā iecerēta, lai mēs celtu latviešu pašapziņu un aizdomātos par savām vērtībām. Filmu bija plānots pabeigt vēl pirms gada, bet radošajam kolektīvam radās arvien jaunas idejas kā precīzāk parādīt vēsturiskos notikumus.

Filmas režisors - Aigars Grauba ("Rīgas sargi"). Galvenās lomas atveido Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Mārcis Manjakovs, Jānis Vimba, Viktors Ellers, Andris Bulis, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzkops, Gints Andžāns, Uldis Norenbergs, Intars Rešetins, Pēteris Gaudiņš, Lāsma Kugrēna, Māris Grigalis un citi, bet filmas masu skatos piedalījās tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas.

 

 

Komentāri 1

Kultūra