Sniedz iespēju atklāt talantus 12

Līdz 23.augustam Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ir skatāma Alūksnes mākslas skolas pieaugušo gleznošanas kursa dalībnieku darbu izstāde.

Izstādē skatāmi septiņu autoru darbi, kuri tapuši kursa pasniedzējas Anitas Vēliņas vadībā. No tiem četri ir arī Alūksnes slimnīcas uzņemšanas nodaļas ārsta Ernesta Kasparsona darbi.

“Šī ir mana pirmā izstāde, un, protams, esmu priecīgs. Daru to savam priekam, bet, kad man piedāvāja izlikt darbus izstādē, neatteicos. Mēs esam tāda ārstu komanda, kura nāk uz nodarbībām. Tā mums ir kā atslodze un relaksācija. Mākslas skolas telpas ir vienkārši unikālas, un tas ir baudījums dvēselei! Tā es atslēdzos no ikdienas,” stāsta E.Kasparsons.

Septembrī viņš gan pieaugušo gleznošanas nodarbības pārtrauks, jo dosies turpināt studēt medicīnu. Alūksnes mākslas skolas pieaugušo gleznošanas kursus apmeklē vēl divi Alūksnes slimnīcas darbinieki - Alūksnes slimnīcas terapijas nodaļas vadītāja Aija Kalēja un medmāsa Ieva Banka.

Izstādē skatāmi arī Inetas Bērziņas, Sandras Kustovas, Diānas Lozko un Guntas Tučas darbi.

Alūksnes mākslas skolas pieaugušo glezniecības kursiem arī tagad var pieteikties ikviens interesents.

Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere ir gandarīta par šādu izstādi un uzsver, ka katru mēnesi bibliotēkā ir kāda izstāde.

“Ir pieks par novadniekiem, un vienmēr ir ļoti patīkami ieraudzīt pazīstamo un vietējo cilvēku talantus. Mēs, piemēram, nemaz nezinājām, ka starp medicīnas darbiniekiem ir šādi talanti. Mēs varam būt lepni par alūksniešiem, darbi ir tik tiešām lieliski! Nesen bibliotēkā bija arī Gunāra Ozoliņa vadīto pieaugušo akvarelistu pulciņa darbi. Prieks ir arī sniegt iespēju šos talantus atklāt. Cilvēki var atnākt apskatīties un varbūt ieraudzīt kāda sava kolēģa vai paziņas darbus,” pauž Dz.Bauere.

Viņa arī informē, ka septembrī bibliotēkā būs skatāma bijušā alūksnieša Anatolija Safronova darbu izstāde, bet oktobrī varēs aplūkot apenieša Egona Brīdaka darbus, kurš glezno skaistas Apes dabas ainavas.

Dz.Bauere cer, ka arī turpmāk Alūksnes un Apes mākslinieki būs atsaucīgi, kā arī izdosies atklāt aizvien jaunus talantus. Alūksnes bibliotēkā mākslas darbus var izvietot par brīvu, un Dz.Bauere iedrošina ikvienu interesentu parādīt savus darbus arī citiem. “Šī ir ļoti laba iespēja, kuru tiešām iesaku izmantot, lai pašiem un citiem cilvēkiem būtu prieks,” teic Dz.Bauere.


Komentāri 12

Fakts

Bibliotēka pilda Alūksnes muzeja funkcijas. Nu jauki! Vismaz kautkas.

pirms 6 gadiem, 2014.08.09 22:29

:)

Visu cieņu Alūksnes bibliotēkas jaukajam kolektīvam!

pirms 6 gadiem, 2014.08.10 10:50

Vērotājs

Iepriekšējam komentāram nepieciešams papildinājums- visu cieņu BĒRNU bibliotēkas kolektīvam...

pirms 6 gadiem, 2014.08.10 21:24

www.

Kas tad vainas visam kolektīvam? Vienmēr laipni tiekam sagaidīti.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 06:43

Vērotājs-1

Vainas VARBŪT nekādas, bet izstādes otrajā stāvā gan tā kā nav manītas...

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 07:57

apskatnieks

tiec līdz 2.stāvam, kur ir pieaugušo nodaļa un lasītava!!!

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 09:09

rrrrr......

Bibliotēka strādā teicami. Savulaik malējs to taisījās vispār noikvidēt, vai atceraties?!
Nestrādā domes kultūras nodaļa, muzejs galīgi garām, arī tautas nams buksē.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 09:34

Apskatniekam

Ne jau par stāviem burtiskā nozīmē ir runa, bet par atšķirību izdomā, atvērtībā, pasākumu un ideju dažādībā, utt.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 11:07

******

Bibliotēka tiešām piedāvā daudzus jaukus pasākumus, šis ir kārtējais. Mani iepriecina tas,ka regulāri tiek sekots līdzi novadnieku jubilejām un tām tiek veltīti dzejas lasījumi, tikšanās u.t.t. Nu, jā, dažas iestādes varētu šādu pieredzi pārņemt.

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 12:10

!!!!!!!!!!!

Agrāk muzejā visu novadnieku jubilejas tika atzīmētas ja ne ar pasākumiem, tad ar stendiņu par šo personību, tagad tjuššš....

pirms 6 gadiem, 2014.08.11 12:46

.>

Būtu tikai telpas piemērotāks...tās kāpnes jau daudzus atbaida no iešanas ..diemžēl..
Naudu grūž pa labi un kreisi, Aleksandra budkai tādu milzu aiznēmumu ņēma, tai pašā laikā kino zāle PILĪ stāv drupās - ķieģelos kā laUza logus ...
KultūrAS NAMS NEDARBOJAS, BET ŠEIT - ZĀLE JAU GADUS 5 STĀV IZPOSTĪTA..uN PAR MILZU NAUDU REMONTĒTAJĀ PILĪ..??

pirms 6 gadiem, 2014.08.19 09:19

Kultūra