Šodien - Grāmatu svētki

Šodien, 13.aprīlī, Alūksnes Kultūras centrā - Grāmatu svētki.

Grāmatu svētku atklāšana notiks pulksten 12.00 un muzikālu sveicienu sniegs Alūksnes Kultūras centra jauniešu ansamblis.

Plkst. 12.30 aicinām tikties ar politologu Ivaru Ījabu.

Plkst. 13.30 Kultūras centra kamerzālē būs tikšanās ar rakstnieku, grāmatas “Svina garša” autoru Māri Bērziņu. Romāns “Svina garša” izdots izdevniecībā “Dienas Grāmata” grāmatu sērijā “Mēs: Latvija, XX gadsimts” guvis plašu rezonansi un tā dramatizējums ar alūksnieti Raimondu Celmu galvenajā lomā iestudēts Latvijas Nacionālajā teātrī.

Tie, kuri interesējas par astroloģiju, veselīgu dzīvesveidu pulksten 15.00 Kultūras centra mazajā zālē būs gaidīti uz tikšanos ar aktrisi, astroloģi, veselīga dzīvesveida popularizētāju Akvelīnu Līvmani.

Pulksten 16.30 Kora zālē sāksies Novadnieku stunda, kurā būs tikšanās ar pašmāju autoriem un grāmatu veidotājiem, kuriem pērn un šogad izdotas grāmatas. Vēsma Kokle – Līviņa prezentēs dzejoļu krājumu “Dzīve mirkļu mainībā”, Pēteris Kučiks -  biogrāfisku grāmatu “Dvēsele Ziemeļu puteņos” (grāmatas otrā izdevuma nosaukums “Plūtona varā”). Ar sava pagasta vēsturei un cilvēkiem veltīto  grāmatu “Alsviķu vēstures atspulgi” iepazīstinās tās veidotāji.

Daudzveidīga programma tiek piedāvāta arī bērniem- skat.pielikumā.

     Visas dienas garumā Alūksnes Kultūras centrā būs  grāmatu komercizstāde, kur iegādāties grāmatas piedāvās izdevniecība “Zvaigzne ABC” un SIA Latvijas Grāmata.

Grāmatu svētki noslēgsies pulksten 18.00 Kultūras centra lielajā zālē ar pavasara koncertu “Suns ar Tevi”.  Tajā muzicēs Rodrigo Fomins, Jānis Strazds un Miks Avots. Skanēs Igo un komponista Jāņa Strazda kopdarbi, visiem zināmas kompozīcijas un skaņdarbi, kā arī dziesmas un Igo zelta repertuāra.

Grāmatu svētku apmeklētājiem koncerta ieeja bez maksas.

Kultūra