Šodien sākas skatītāju balsojums par pretkorupcijas konkursā iesniegtajiem darbiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien izsludina skatītāju balsojumu par konkursa „Esi krietns, esi PRET korupciju” darbiem sociālā tīkla „Facebook” lapā „Mēs pret korupciju” (https://www.facebook.com/mespretkorupciju). Konkursā piedalās arī alūksnieši.
"KNAB konkursā „Esi krietns, esi PRET korupciju” jaunieši radošā veidā vērsās pret korupciju un mudināja sabiedrību būt krietniem jeb
godprātīgiem. Lai noteiktu skatītāju simpātijas balvas īpašniekus, KNAB darbu vērtēšanā aicina iesaistīties gan konkursa dalībnieku novadniekus, gan arī citus „Facebook” lietotājus. Par labāko konkursa darbu ir iespējams nobalsot līdz 5.decembrim sociālā tīkla „Facebook” lapā „Mēs pret korupciju”, atzīmējot „Patīk” („Like”) pie viena vai vairākiem no 22 darbiem. Skatītāju simpātijas balvu 50 latu apmērā saņems tas darbs, kuram „Facebook” lapā „Mēs pret korupciju” būs visvairāk „Patīk” atzīmes. Turklāt viens no balsotājiem, kurš būs atzīmējis „Patīk” ne tikai pie kāda no konkursa darbiem, bet arī sociālā tīkla „Facebook” lapai „Mēs pret korupciju”, saņems iespēju apmeklēt konkursa noslēguma pasākumu un klātienē tiksies ar KNAB darbiniekiem," stāsta KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību un izglītošanas jautājumos Inta Šaboha.
Kopumā saņemti 22 darbi no Alūksnes, Jelgavas, Daugavpils, Jēkabpils, Liepājas, Limbažiem, Salaspils, Kuldīgas, Staiceles un Rīgas. "Jaunieši savu nosodošo attieksmi pret korupciju pauda gan zīmējumos, plakātos un fotogrāfijās, gan veidojot videoklipus un instalācijas," saka I.Šaboha.
Darbi tiek vērtēti divās vecuma grupās: 1) skolēni no 5. līdz 9.klasei un 2) vidusskolēni no 10. līdz 12.klasei, arodskolu un profesionālo vidusskolu audzēkņi un augstskolu vai koledžu studenti. Katrā grupā pirmās vietas ieguvēji saņems naudas balvu - 100 latus, otrās vietas – 85 latus, trešās vietas ieguvēji – 50 latus.
Konkursa uzvarētāju apbalvošana paredzēta Starptautiskajā pretkorupcijas dienā - 9.decembrī.

Kultūra