Šonedēļ notiks starptautisks deju festivāls "Alūksnes ziema" 3

20. februārī plkst. 19:00 Alūksnes Kultūras centrā pirmo reizi notiks starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”, kurā uzstāsies divpadsmit lieliski un unikāli deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. Vienas dienas laikā uz Alūksnes Kultūras centra lielās skatuves dēļiem kāps vairāk kā 200 talantīgi dejotāji, informē kultūras centra mārketiga un sabiedrisko attiecību speciālists Gints Skulte.

“Alūksni mēdz dēvēt par Latvijas Ziemas galvaspilsētu, jo bieži vien tieši Alūksnes pilsētā visātrāk savas mājas atrod sniegs, sals un leduspuķes, kas kavējas doties projām vēl tad, kad citviet Latvijā jau uzplaukst pirmās pavasara puķes. Festivāla mērķis ir parādīt, ka Alūksne ir pilsēta, kurā arī ziemā neapsīkt cilvēku vēlme dzīvot ar prieku, strādāt ar izdomu, mīlēt no sirds un dejot skaisti! Un tāpēc, turpinot priecāties par Alūksnes Kultūras centra rekontrukciju un jauno telpu piedāvātajām iespējām, kā arī pateicoties Alūksnes Kultūras centra deju kopas “Jukums” iniciatīvai, Alūksnē tiek radīta jauna deju tradīcija – starptautisks deju festivāls “Alūksnes ziema”,” informē G.Skulte.

Festivāla programma būs piesātināta, enerģiska un aizraujoša! Apmeklētājus sagaida ne tikai klasiskās tautas dejas – būs arī laikmetīgās dejas priekšnesumi un pat krāšņās un eksotiskās Austrumu dejas!

Festivālā piedalās Pleskavas ģimeņu horegrāfiskais ansamblis “Zavaljinka” (Завалинка), Pleskavas deju klubs “Aisha” (Аиша), Pleskavas N.A.Rimska-Korsakova Mākslas koledžas duets Natalja Pudovkina (Наталья Пудовкина) un Ilja Manihins (Илья Манихин), Vastselīnas Kultūras nama folkloras deju kopa “Kullerid”, Jonišķu pilsētas tautas deju kolektīvs “Ratilis”, VEF Kultūras pils vidējās paaudzes deju kopa “DižBramaņi”, Talsu tautas nama jauniešu deju kolektīvs „Delveri”, Talsu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Talsu Kurši", Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Rota", Gulbenes kultūras centra jauniešu deju kopa "Zelta Rūsiņš", Balvu Kultūras un atpūtas centra deju kopa “Nebēda” un Alūksnes Kultūras centra deju kopa “Jukums”.

Kopumā festivālā piedalīsies septiņi deju kolektīvi no Latvijas, trīs no Krievijas, viens no Lietuvas un viens no Igaunijas.

Komentāri 3

malači

Alūksnieši ir malači. Parādīs arī citiem jauno kultūras centru. Lai izdodas!

pirms 4 gadiem, 2016.02.16 12:30

*****

Jukums vispār ir mūsu lepnums.Malači, ka tik cēli turas tādu ilgu laiku. Lai izdodas!

pirms 4 gadiem, 2016.02.16 20:27

alūksnietis

Malači kultūras centra pasākumu organizētāji! Alūksnes cilvēkiem un viesiem pasākumu klāsts dažāds un interesants, spēj tik apmeklēt!

pirms 4 gadiem, 2016.02.19 13:36

Kultūra