Šovā gribējām parādīt, ka Alūksne nav Latvijas nomale 20

Šova “Dziedošās ģimenes” pusfinālisti – Krūmiņu ģimene no Alūksnes atzīst, ka pēc izbalsošanas svētdien ir labi padarīta darba izjūta. “Tas bija labs darbs gan sev, gan sabiedrībai, esam popularizējuši arī Alūksnes vārdu – mums nav jākaunas par to, ko esam izdarījuši,” viņi saka. Tomēr Krūmiņi neslēpj – ir skumji, ka tieši pirms fināla izbalsoti. “Kad bija pagājusi puse šova raidījumu, domājām: cik labi, ka tik tālu esam tikuši. Tagad gribējās tomēr tikt pirmajā trijniekā. Apzinājāmies, ka uzvarēt mēs nevarētu, bet... Šovā gribējām parādīt, ka Alūksne nav Latvijas nomale, ka mums arī šeit ir gan talantīgi dziedātāji, dejotāji, mūziķi, skaistas vietas un sava novada tērpi,” saka Inese. Zigmārs uzskata – tagad pirmais trijnieks, izņemot Uškānus, muzikāli ir vājākas ģimenes nekā tās, kas izbalsotas. “Tagad mums šovā ir palikuši stiprie un savdabīgie latgaļi, vienkārša latviešu ģimene un ģimene, kas pārstāv cittautiešus,” saka Zigmārs. Krūmiņi vērtē – nebija godīgi pusfinālā rīkot atklāto balsošanu, to vajadzēja darīt katrā raidījumā vai tikai finālā. “Sapratām, ka atklātajā balsojumā nevarēsim pārspēt ne Latgali, ne Kurzemi. Nebija arī godīgi, ka žūrijas locekle Katrīne Pasternaka pēc pusfināla priekšnesuma Zaļkalniņu ģimenes sniegumu novērtēja ar “10”, sakot, ka tas atkal esot bonusā. Manuprāt, pusfinālā bonusus vairs nav solīdi piešķirt,” domā Zigmārs.

Uzslavē par prasmi menedžēt

Žūrijas loceklis, komponists Mārtiņš Brauns uzslavēja alūksniešus par prasmi menedžēt savus priekšnesumus – piesaistīt populārus māksliniekus un tad pateicībā par atbalstu viņus pareklamēt televīzijā. Svētdien izpildītajā dziesmā “Div’ upītes” čella partiju spēlēja pats dziesmas līdzautors Kārlis Auzāns. Otrs priekšnesums bija Krūmiņu ģimenes jau izpildītā dziesma “Nesmejat jūs, ļautiņi” - atšķirībā no iepriekšējās reizes, arī šis priekšnesums bija bagātināts. Dūdas spēlēja Valdis Muktupāvels, uz skatuves bija arī uguns pūtēji, alūksnieši Artūrs Driņins un Niks   Lemeševskis – Edgara vienaudži. Krūmiņu ģimene bija tērpusies savas atbalstītājas, folkloras pētnieces Ievas Pīgoznes tautas tērpos un rotājās ar viņas kolekcijas rotām. “Dziesmu “Div’ upītes” gribējām jau agrāk izpildīt, bet bija jāiekļaujas norādītajā tematikā. Tomēr tā mums nedeva mieru, tā ir pusfināla līmenim atbilstoša. To veltījām visiem Latvijas iedzīvotājiem un īpaši – saviem novadniekiem, Alūksnei. No paziņām ieguvām K.Auzāna tālruņa numuru un viņš piekrita – jutāmies pagodināti, tāpat kā viņš, jo šī nav vienkārša čella partija. Arī V.Muktupāvels uzreiz atsaucās, kad uzrunājām spēlēt dūdas. Bija ļoti patīkami sadarboties ar tik augsta līmeņa mūziķiem,” atzīst Inese. Viņa atklāj – pēc pēdējās uzstāšanās pie viņiem pienākusi “Spieta” krustmāte Anita Kļaviņa un jau uzaicināja nākamvasar uz “Spieta” 20 gadu jubileju Madonā.

Ģimenes muzicēšanu turpinās

Šova režisors Arvīds Babris esot uzslavējis Krūmiņus par prasmi īsā laikā izveidot daudzkrāsainus priekšnesumus, pateicoties labai komandai sev apkārt. Tādēļ Krūmiņu ģimene vēlreiz uzsver – bez atbalstītājiem tik krāšņi priekšnesumi nebūtu izdevušies. Savu artavu deva Eglīšu ģimene, Agris Zvejnieks, deju kopa “Jukums”, Inga Ārste, Inese un Paula Petrikalnes, Līviņu ģimene, Pēteris Zālītis, kaimiņi – Armands un Anita, Ainars un Ilga, vecmamma, kura vienmēr smērēja maizītes līdzņemšanai, kolēģi, kas uzmundrināja ar labiem vārdiem, Kristīnes mamma un māsa,  audzēkņi un daudzi, daudzi citi. “Ir prieks, ka mums apkārt ir tik daudz labu cilvēku!” saka Krūmiņi. Jautāti, vai ģimenes muzicēšanu attīstīs arī pēc šova, viņi atzīst – daudzi rosina to darīt. “Kaut ko darīsim. Edgars un Kristīne noteikti dziedās – gan atsevišķi, gan kopā. Ir iecere rīkot īpašu pateicības pasākumu visiem mūsu atbalstītājiem,” atklāj Zigmārs. Krūmiņu ģimenes uzstāšanos varēsim vērot arī šajā svētdienā, kad viņi kā fināla raidījuma viesi izpildīs dziesmu “Dzimtā valoda” kopā ar vairākiem alūksniešiem.

Komentāri 20

Piekrītu, piekrītu, piekrītu Laurai! Katrs vārds kā kulaks uz acs! It sevišķi par tautas muļķošanu!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 11:53

Piekrītu, piekrītu, piekrītu Laurai! Katrs vārds kā kulaks uz acs! It sevišķi par tautas muļķošanu!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 11:53

ex

Alūksne nav Latvijas nomale?Kas tad?Lielākā nomale kāda redzēta,pie tam ar visu mizu!...bet Krūmiņiem-visu cieņu-nevienam šovā nebija tik pārdomātas,izstrādātas uzstāšanās!Lai uztaisītu tādus priekšnesumus,,lielie m ākslinieki,,no Rīgas paģērētu naudiņas ar 3 nullēm...Žēl,ka mazliet pietrūka to balsu,bet jācer,ka malēniešu spītība liks viņiem darboties tālāk un mūs visus iepriecināt ar jaunām,skaistām dziesmām!Un vēl-būtu daudz godīgāk,ja daļu no balsojuma naudas saņemtu arī ģimene,par kuru tiek balsots,nevis tikai LNT...

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 11:10

)))))))

Paldies! Bijāt lieliski, bijāt pelnījuši tikt tālāk! Un to saprot arī tie, kuri nogrieza jūsu ceļu - gan balsotāji, gan kāds no žūrijas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 22:30

Paldies par skaistajiem mirkļiem, par prieku, ko sniedzāt, par sirsnību un dziesmas mīlestību, kas staroja no Jums!
žēl, ka bija šovs jāatstāj.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 12:53

Jānis

Paldies Krūmiņu ģimenei! Ļoti, ļoti skaisti! Malači! Es skatījos katru koncertu un jutu līdzi Alūksniešiem, bet , diemžēl, nobalsot nevarēju, jo esmu Lielbritānijā.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 11:14

flyers

Finālu neskatīšos , jo visi labākie no šova ir izstumti , mūsu Krūmiņi ,Dūdumas,Drozdovičas un otra Mārupes ģimene neatceros uzvārdu. Finālam lai arī nesekošu uzvaru novēlu Uškāniem ,kas no palikušajiem vienīgie māk dziedāt , nevis kaķu korim ,vai krievu častušku izpildītājiem.

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 08:09

Iepriekšējā šova 2. vietā palikušie Riči rīko koncerttūres pa visu Latviju, viņu dziesmas skan radio, kur tad palikuši uzvarētāji - "sirdsskaidrie " Vītoli? Arī šajā šovā uzvarētāji būs nevis kāda no ģimenēm, bet gan šova rīkotāji un Latvijas Mobilais Telefons!

pirms 10 gadiem, 2010.11.25 06:55

fane

Malači, Krūmiņi!!!! Jūs esat nopietna apbalvojuma cienīgi! Un vispār,Alūksnē ir talantīgi dziedātāji--- Kristīne Zaharova, Amanda Bašmakova, Krūmiņu ģimene, un vēl citi. Paldies!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 22:08

Edgars un saksafos- varbuut jaa, bet ne Edgars un saksofons! skiet liimenis Edgaram saksofona speelee taa pat kaa komenteetaajai pareizrakstiibaa!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 21:22

Edgars un saksafos- varbuut jaa, bet ne Edgars un saksofons! skiet liimenis Edgaram saksofona speelee taa pat kaa komenteetaajai pareizrakstiibaa!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 21:21

skatītāja

Krūmiņiem tiešām paldies, un viņi ir malači! Šovi nekad nav bijuši godīgi...diemžēl! Skumji, K.Pasternaka, kura visur reklamē savu labestību patiesībā ir prasta bāba ! Viņas nepatika pret alūksniešiem acīmredzama bija jau pāgājušā gada šovā, un šī nepatika ir saglabājusies arī šī gada šovā!
Vēlreiz KRŪMŅI malači!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 21:20

igucis

Paldies Krūmiņu ģimenei par skatuviski un muzikāli baudāmo sniegumu. Domāju, ka savu ceļu uz finālu "nogriezāt" tajā brīdī, kad novada dziesmu vakarā nemācējāt pateikt, kka pagātne ir ceļš uz šodienu, arī ineses iecirtīgais skatiens, sakniebtās lūpas... Zigmārs, Edgars , Kristīne, mazais dēlēns- vienkārši fantastiski. Edgars un saksafons- tas vien būtu fināla vērts.

paldies.

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 19:56

lienux

Krūmiņiem tiešām liels paldies,bija prieks skatīties katru priekšnesumu.....
Ar katru reizi viņi spēja ko jaunu un radošu parādīt....
Krumiņi bija pelnījuši uzvaru....
Ņikonovu un Zaļkalniņu ģimene galigi garām dzied...viņi tik tālu ir tikuši tikai tapaec ka viņus atbalsta cilvēki ne jau ka viņi labi dzied un Zaļkalniņi spekulē tikai uz Zani...
Ceru ka uzvarēs Uškāni..
Milzīgs paldies Krūmiņiem,ka viņi spēja tik ilgi noturēties un parādīt uz ko ir spējīga Alūksne!!!!!!!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 19:13

caca

Paldies,ka godam prezentējāt Alūksni. Runājot par godīgumu ,tad vajadzēja vismaz pusi naudas, ko sabalsoja par katru ģimeni šova laika izsniegt tām, lai var segt savus izdevumus, kas radās gatavojoties katrai pāraidei, un, tad arī skatītāji aktīvāk balsotu ja zinātu ka kāda daļa no šis naudiņas tiek tiem, kas to šovu reāli arī rada.

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 18:27

zaza

Krumini malaci. Vismaz dala Latvijas uzzinaja kas ir Aluksne un kads ir tas karogs.
Un kas ir godigi? Krustmate ir ari gimene, un citi piesaistija pus gerevnas(Dudumas)
Fui skaugiem.
Starp citu mazais Sandis ir superpuika. Ja zin tad runa, ja ne tad ne. Izsaka pats savu viedokli neka izreklameta Zuze

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 18:11

par godīgajiem

Krūmiņi vērtē – nebija godīgi pusfinālā rīkot atklāto balsošanu, to vajadzēja darīt katrā raidījumā vai tikai finālā. “
Kas šovā var būt godīgs/
Nebija godīga arī krustmātes iesaistīšana..
Tā kā nemaz nepārdzīvojiet par nieka pastulbu šovu un nemeklējiet godīgumu peļņas pasākumos!Tas ir naivi!
Bet Krūmiņiem - paldies!

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 17:19

alūksniete

Malači !
Paldies,bija patīkami skatīties un klausīties !

pirms 10 gadiem, 2010.11.24 16:32

Kultūra