Starptautiskais koru sadziedāšanās koncerts Apē

10.maijā Apes pilsētu pieskandinās kori no Tartu, Kallastes (Igaunija), kā arī no Apes un Trapenes, dziedot gan Raimanda Paula dziesmas, gan arī pasaules tautu dziesmas. Par to informē Apes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ērmane.

Viņa stāsta, ka jau janvārī Apes jauktais koris izsūtīja aicinājumu Igaunijas jaukto koru biedrībai „Vanemuises” piedalīties dziedāšanas svētkos Apē, nosakot sadziedāšanās dienas vienojošo – katram korim jāizdzied igauņu oriģināldziesma vai tautasdziesma, komponista Raimonda Paula dziesma un pasaules tautu dziesma. Savukārt kopkorī jauktie kori dziedās Latviešu tautasdziesmu Andreja Jurjāna apdarē „Pūt, vējiņi”, Raimonda Paula dziesmu „Kurzeme” un igauņu tautasdziesmu.

"Lai gan vēl atbilde par piedalīšanos sadziedāšanās koncertā tiek gaidīta no kaimiņu novada Veriem (Igaunija), šāds koncerts noteikti būs skanīgākais un dziesmu bagātīgākais Apē. Visi laipni aicināti baudīt latviešu, igauņu un pasaules dziesmu skanējumu 10.maijā D.Ozoliņa Apes vidusskolas zālē, pulksten 18:00," aicina I.Ērmane.

Kultūra