“Sutas balss” – jau pēc nedēļas 6

Līdz ikgadējam rokmūzikas cienītāju saietam “Sutas balss” atlikusi vairs tikai nedēļa. Jau nākamajā piektdienā, 26.augustā, pulksten 19.00 uz Jaunalūksnes pagasta “Sprīdīšu” estrādes kāps pirmie festivāla dalībnieki, atklājot divu dienu rokmūzikas maratonu.

“Festivālā piedalās pieredzējuši Latvijas un ārzemju mūziķi, kā arī ir jauni eksperimentāli projekti. Tas ir kā industriālais roks, kurā nav ne smakas no industrijas – tikai mežs, pļavas, teltis un no pastiprinātājiem iereibuši odi,” pasākuma būtību ieskicē tā organizatori no biedrības “SD Oluksna”. Pasākums apvieno metāla, panku, alternatīvo un folkmūziku. Festivāla deviņu gadu pastāvēšanas vēsturē tajā uzstājušies viesi no Nīderlandes, Brazīlijas, Itālijas, Somijas, Lietuvas un Igaunijas. Festivālā savu karjeru uzsākuši daudzi Latvijā pazīstami mūziķi, kuru netrūks arī šīgada pasākumā.

Pazīstamākie viesi – “Skyforger”
Pirmajā dienā uzstāsies tādas grupas kā “The Aftemoon”, “CanZone”, “Inokentijs Mārpls”, “Rūsa”, “Inquisitor” (Lietuva), “Ceremonial Perfection” (Igaunija), “Opifex”, “Helid”, “Arkādija”, “Putna galvas”, “LMNH”, “Stage Divers”, “MotoriuM”, “Krovi”, “Charisma” un “Stagnant Project”. Savukārt sestdien uz skatuves kāps “The Golden Rivet”, “B – Sea Surfers”, “Melanna”, “Rebel Riot”, “Enema Express”, “Unholy Fables” (Igaunija), “Sekhmet” (Čehija), “Skyforger”, “Sound Machinery”, “Wildborn”, “Asthma”, “Thou Shell of Death” (Igaunija), “Aizvaidži”, “Trauksmes stāvoklis”, “The Bloody Dolphin”, “The Solid”, “Konservētie Stringi”, “The Next Ones”, “The Barners”, “Mad­Fish”, “U – 13”, “Totenkopf”, “NightStar”, “SnoBrand” un “Pareidolia”.

Pazīstamākā no tām ir grupa “Skyforger”, kas latviskā tulkojumā nozīmē “Debesu Kalējs”. Grupa darbojas kopš 1995.gada. Tās dalībnieki sanāca kopā, lai nodotos jauniem muzikāliem izaicinājumiem, kā arī pievērstos savu senču vēstures un tradīciju izpētei. Trīs gadus vēlāk izdots viņu debijas albums “Kauja Pie Saules”, kas veltīts 13.gadsimta baltu cilšu cīņām pret vācu ordeņa bruņiniekiem. Ar Latvijas vēsturi saistīti arī turpmākajos gados izdotie albumi, kā, piemēram, “Latviešu Strēlnieki”, kas stāsta par strēlnieku cīņām, aizsargājot Latvijas zemi pret citvalstu iebrucējiem, vai “Pērkoņkalve”, kurā grupas dalībnieki pievērsušies latviešu mitoloģijai. Jau gandrīz desmit gadus “Skyforger” aktīvi koncertē ne tikai Baltijā, bet arī Eiropā.

Atbalsta radošas iniciatīvas
Tradicionāli grupas uzstāsies vienlaikus uz divām skatuvēm. Koncertu starplaikos festivāla apmeklētājiem tiks organizētas sporta spēles, kā, piemēram, futbols, volejbols un tamlīdzīgi. “Katra radošā iniciatīva tiek atbalstīta. Katram ir dota iespēja izpausties un pierādīt savas spējas mūzikā, mākslā un sportā,” uzsver organizatori. Pasākuma teritorijā tiks piedāvāta arī autonovietne, kā arī bezmaksas telšu vietas.
Vairāk par festivālu var uzzināt, apmeklējot tā oficiālo mājas lapu “www.sutasbalss.1w.lv”.

Komentāri 6

wnseddbf

lunettes oakley
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet
coachoutletcouponus.com
coach factory outlet online
coach outlet store
lunettes 3d
lunettes oakley

pirms 7 gadiem, 2013.05.21 00:11

gyxjsqpn

coachoutletstoreonliness
coach purse outlet
lunettes carrera
wholesalecoachoutletstores
lunettes ray ban
coach outlet coupon
coachoutletcouponus
coach factory outlet
lunettes dior

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 23:59

gpcexuvo

coach outlet store online
lunettes oakley
wholesalecoachoutletstores
coach outlet
coach purse outlet
coach outlet coupon
lunettes carrera
lunettes oakley
coach factory outlet online

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 14:58

quxoixqz

http://coachoutletstoreonliness.com
http://coachoutletcouponus.com
http://coachfactoryoutletonlines.com
http://lunettescarrerafr.com
http://lunettesraybanfrr.com
http://coachonlineoutletus.com

pirms 7 gadiem, 2013.05.14 05:44

Andža.

normālākais Alūksnes tuss.glumo izlēcēju vismaz nav.

pirms 9 gadiem, 2011.08.20 18:59

Kultūra