Svētdien – Ģimeņu sporta diena

Jau ierasts, ka maija nogalē Alūksnē norisinās Ģimeņu sporta diena. Arī šis gads nav izņēmums, un jau 30.maijā visas aktīvās ģimenes tiek gaidītas pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis” uz sportisku aktivitāšu pasākumu “Mazais lielam pasmaida, mazais lielam draugs”.

Viena no pasākuma organizatorēm Kristīne Vimba stāsta, ka pasākumā var piedalīties ikviena Alūksnes novada ģimene ar bērniem. Ģimenēm būs jāveic trīs dažādi uzdevumi. “Sākumā ģimenes dosies trasē un meklēs 11 kontrolpunktus, kuros būs jāveic dažādi sportiski uzdevumi,” stāsta K.Vimba. Paredzēts arī velosipēdistu veiklības brauciens ar laika kontroli, tajā būs jāpiedalās gan bērniem, gan pieaugušajiem. “Aicinām ņemt līdzi savus velosipēdus, bet, ja kādam nebūs, tad izmantot varēs trīsriteni un velosipēdu pieaugušajiem,” stāsta organizatore un piebilst, ka vecākiem ir jāpadomā par bērnu drošību un jānodrošinās ar ķiverēm. Visi dalībnieki, kas veikuši uzdevumus visos sportisko aktivitāšu kontrolpunktos un piedalījušies veiklības braucienā, saņem balvas. Atraktīvākajām ģimenēm būs arī pārsteigumi.

Mazie alūksnieši tiek aicināti piedalīties akcijā „Atvadas no knupīša”- atnesot un iesienotkokā knupīti. “Tā mazuļi atvadīsies no pudeles un knupīša un droši varēs uzsākt bērnudārznieka gaitas,” stāsta K.Vimba.

Pasākumu organizē ģimeņu biedrība „Pie pavarda”, Alūksnes PII „Sprīdītis”, Alūksnes pilsētas riteņbraukšanas klubs „Velo”, palīdzību snieguši arī Alūksnes novada pašvaldība, Veselības inspekcija un Alūksnes policijas iecirknis.

Ģimenēm dalībai pasākumā jāpiesakās līdz 25.maijam.

Kultūra