Svētki Dēliņkalnā!

‘’Jaunlaicenes aizsargu nodaļa 24. jūnijā Ziemeļvidzemes augstienē, Dēliņkalna pakājē, rīko tradicionālos līgo svētkus. Svētku izrīkojumu kuplinās līgo un patriotiskās dziesmas, deklamācijas un kopīga līgošana. Svētki sāksies ar karoga uzvilkšanu Dēliņkalna tūristu tornī un beigsies ar uguņošanu un balli. ‘’.


Šādu informāciju jeb, kā mēs tagad teiktu, reklāmu, varēja lasīt 1936. gada 22.jūnija ‘’Malienas Ziņu’’ nr. 574.

Stāsta, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Šī senā informācija pamudināja mūs, Ziemera un Jaunlaicenes kultūras darbiniekus, šos svētkus Dēliņkalnā ‘’reanimēt’’ .


Tādēļ visi, kuri vēl neesiet pabijuši pie Dēliņkalna vai Dēliņkalna virsotnē, un arī tie, kuri pazīst šā kalna krāšņumu, esiet aicināti 23. jūnijā no pl. 18. 00 baudīt gada visskaistākos svētkus, gada visīsāko nakti Alūksnes puses visaugstākajā vietā. Tikai jūs varēsiet izbaudīt zāļu lasīšanu, vainagu vīšanu, līdzdalību Līgo svētku dziesmu skandēšanā, rotaļās iešanu, Jāņu ugunskuru veidošanu un dedzināšanu, papardes ziedu meklēšanu, alus un siera baudīšanu, mazgāšanos rīta rasā un citas Līgo svētku izdarības.


Šis būs unikāls notikums, jo ikviens šā pasākuma apmeklētājs būs liecinieks tai ugunskura gaismai, kura apspīdēs visu Alūksnes novadu, jo ugunskurs tiks aizdegts Dēliņkalna virsotnē.


Esiet aicināti un gaidīti kopā ar ģimenēm, draugu pulku, jo gleznainajā Dēliņkalna pakājē jums tiek piedāvāta iespēja celt telšu pilsētiņu, lasīt zāles un ziedus, baudīt rīta rasas veldzējošo brīnumaino spēku. Ja vēl esiet viens, tad jums jābrauc noteikti, jo tikai maģiskie ‘’līgo’’ rada brīnumus un, kas zina, varbūt šajā naktī atradīsiet savu otro pusīti!


Atnāciet, atbrauciet un jūs izjutīsiet kopību ar dabu, baudīsiet koncertu, lustēsieties zaļumballē, līgosiet tā, ka visa pamale skanēs, iesiet rotaļās un saulei lecot drošākie un izturīgākie varēs piedalīties ‘’miglas tērpu’’ skrējienā!


Dodoties pie mums, sekojiet norādēm, kuras būs izvietotas uz Māriņkalna ceļa, uz Rīgas - Veclaicenes šosejas un sekojiet reklāmai!


Uz tikšanos Dēliņkalnā!


Kultūra