Svētkos zuši nebūs tik lēti kā pērn 30

Šogad zušu nozveja Alūksnes ezerā bijusi niecīga – tikai 120 kilogrami, tādēļ šodien Zušu svētkos tos pārdos par tirgus cenu.


Par zušu pārdošanas cenu vakar diskutēja deputāti finanšu komitejas sēdē, bet pie kopsaucēja tā arī nenonāca. Aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis rosināja zušus pārdot par nenoteiktu tirgošanas cenu – tam iebilda vairāki deputāti, tomēr beigās tā arī būs.

Gada sākumā prognozēti 300 kilogrami gatavās zušu produkcijas, bet šāgada nozveja ir niecīga – kā atzina M.Lietuvietis, gatavā produkcija būs tikai apmēram 70 līdz 80 kilogrami zušu.


“Lai neatkārtotos pagājušā gada scenārijs un zutis būtu pieejams visu svētku laiku, nevis izpirkts stundā, rosinu piemērot tirgus cenu 30 līdz 35 eiro robežās. Jāuzsver, ka arī tirgotāju atradām un pierunājām ar lielām grūtībām, jo pašvaldība nav tiesīga tirgot,” skaidroja M.Lietuvietis.


Deputāts Ainars Melders iebilda, ka par tik augstu cenu tauta zušus šogad nenopirks.


“Ja ir tik maz, tad nevajag pārdot vispār! Tauta deputātus par šo lietu lamās. Tad vāriet zupu un daliet visiem par brīvu!” sacīja A.Melders. Arī deputāts Modris Lazdekalns uzskata, ka galvenais nav nopelnīt, tādēļ nevajag tirgus cenu sava novada iedzīvotājiem - pretējā gadījumā būs daudz neapmierināto.


Dzintars Adlers uzskata, ka Zušu svētki var būt arī bez zušiem. “Ir cilvēki, kuri nelieto alu, bet Jāņus svin tāpat. Ja zušu ir tik maz, tad šogad jālaiž par brīvo cenu,” viņš sacīja.


M.Lietuvietis uzsvēra, ka līdz 2010.gadam Alūksnes ezerā zušu mazuļi ielaisti tikai reizi, turklāt tie aug deviņus gadus.


“Iespējams, šobrīd ir tas periods, kad nav jau kam nākt! Kopš 2010.gada “Alja” katru gadu ezerā laiž zušu mazuļus – tiem ir jāizaug. ”


Pašvaldības kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte norāda, ka zuši būs balvu fondā – piedaloties dažādās aktivitātēs, tos varēs laimēt, būs zušu ēšanas sacensības, vārīs zušu zupas, ko par simbolisku samaksu varēs degustēt.


“Šie ir Zušu svētki, kur zutis ir delikatese, nevis zušu tirgošanās svētki. Bija iecere zušus pirkt citur, bet arī tad būtu tirgus cena. Diemžēl šogad vairāk priecāsimies, nekā ēdīsim zušus – tur neviens nav vainīgs, tādā ir šāgada zušu nozveja,” viņa skaidroja. Ņemot vērā, ka zušu nozveja ir tik niecīga, iespējams, nākamgad Zušu svētkus nerīkos.

Komentāri 30

zutis

Visu mūžu Alūksnē, bet Alūksnes ezera zuti neesmu ēdis.
Jautājums. Cik daudz Alūksnes cilvēku ir pagaršojuši Alūksnes ezera zuti?

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 09:20

zutis

KAD kontrabandisti pirms šiem laikiem pa kluso tirgoja ,cena bija zemāka ......Tagad mana vērtība ir kā nekustāmajam Adlera īpašumam.....

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 09:35

Asars

Smiekli nāk par šo rakstu. Nez pa cik naudinam musu spices viri un sievas iegadajas un dabuja sev zusus. Pasakiet, lai tauta zin. Un tās tirgus cenas prieks saviem veletajiem ir tadas niecigas. Vareja jau kadus 50 euro prasit kg. Ja zusus perk vairuma, tad iepirkt var pa 15-18 euro kg, nu uzliekot uzcenojumu tautai 20 euro, normala cena. Un pietiktu visiem, ne tikai savejiem. Labu apetiti

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 09:44

Bute

Cik sapratu, tad bija jau arī domās pa kādiem 20euro kg, bet Adlerpapam jau tikai nauda griežas acīs, jo gribās kampt

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 11:12

Mr_Laukuvecis

Tagad visi cepas, ka dārgi, būtu pa lēto, ceptos, ka piecās minūtēs izpirkti... Kaut kā sliecos piekrist Melderim, varbūt tiešām, kad nav kazai piena, tad nav...

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 11:23

Iemācies noķert

Makšķerēšanas licence Alūksnes ezerā vienai dienai 3 EUR, lomā var paturēt arī 5 zušus, kuru garums nav mazāks par 40 cm (ja pareizi atceros), runa par to, ka nav pieejami būtu muļķīgi. Tiekamies ezerā!

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 10:19

tre

Būtu jau labi, ja viņi būtu ezerā, pēc pēdējās nosprāgšanas skats ir bēdīgs :(. un ar savu licences pirkšanas piedāvājumu vari .....

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 10:35

Tauta

Un cik kg Lietuvietim&Co mājās saldētavā stāv...?

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 12:34

Breksis

Kāpēc vispār jāpārdod ? Var tak sakārt kokos kā dekorus zušu svētkiem. :)

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 12:37

CHEZARE

Pati ideja rīkot Zušu svētkus,ja ezerā zušu nav , ir stulba!
Kādēļ lielīties ar to , kā mums nemaz nav?
Tāda aiz matiem pievilkta tēma,ja pagājušo gad vēl kaut cik sagrabināja,tad šogad zuši pasmejās par organizatotiem!!!

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 12:56

Jānis

Zušu svētki ir laba ideja, tikai to vajag savādāk pasniegt. Ņemot vērā, ka zuši ir delikatese un tie maksā lielu naudu, nevar šos svētkus izvērst par zušu pirkšanas svētkiem. Es piekrītu S.Eglītei par to, ka zutim ir jābut kā balvai dažādās atrakcijās un zutis var būt kā sastāvdaļa dažādiem ēdieniem, pēc kuru pagaršošanas apmeklētājiem ir iespēja zuti arī nopirkt. Tas par kādu cenu tirgos šo delikatesi uzņēmēji paši lai lemj, bet iespēja nopirkt zuti ir.

Bet ikgadēju pasākumu kā ""Katrīnas kauss"" apvienošanu ar zušu svētkiem nebūtu vēlams ikgadējā formātā jo cilvēkiem apnīk ikgadēji pasākumi, kur jātērē daudz naudas kā zušu pirkšana. šādu kombināciju varētu rīkot reizi 2 vai 3 gados, kas arī samazinātu zušu cenu un pasākums būs ar lielāku poitivismu un kvalitātes zīmi.

Katrīnas kauss ir ļoti labi izveidojies pasākums un iespējams, ka tā apjoms tikai augs, bet to var arī apvienot ar citiem pasākumiem, kā, piemēram Ghetto games, vai ūdens moto sportu, vai kādu citu lielformāta pasākumu, kas notiek visas dienas garumā.

Katrs pasākums cits citu papildina un veido labu tūrisma produktu, bet zušu svētki būtu japiedāvā tomēr retāk.
Tas gan ir mans skatījums no malas.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 13:27

Rauda

Kas paliek pāri pašiem,to arī tirgojam.Liekaties mierā.Ja nolikums neliktu,nevienu zuti jūs neredzētu.Priecājaties par to,kas vēl jums tiek.Nepateicīgie alūksnieši.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 13:38

es

jaa raudin pareiz uzsveeri ka tirgo to kas pasai palika paari ,ledusskapii nav vietas tad jaanotirgo

pirms 6 gadiem, 2014.06.27 10:18

bet

vai tad citur Latvijā zušu nav? Vai nevar sagādāt tik daudz lai visiem būtu ko nopirkt?

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 14:20

buba

svētki paši par sevi padara ikdienu krāšņāku. piekrītu, ka zutim arī svētkos jāmaksā sava tirgus cena, kas grib tas pērk. savukārt jādod iespēja apmeklētājiem nogaršot zušu ēdienus dažādā veidā, kā nekā ieeja uz pasākumu ir par maksu. sen rodas jautājums - vai tiešām Alūksnes novada pašvaldība ir tik trūcīga, ka uz visiem pasākumiem kāš naudu, vai tie zušu svētki, vai ūdensmotosvētki, man liekas, ka administratīvās izmaksas uz iekasēšanu ir lielākas nekā ieguvums.. nenosakot ieejas maksu apmeklētāju skaits būtu ievērojamāks. vajadzētu padomāt, ne jau visi spēj to samaksāt, sevišķi ja pasākumu vēlas apmeklēt visa ģimene...

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 15:12

pareizais viedoklis

Ir jābūt pilnīgiem idiotiem, lai uz šitādu marasmu vilktos! Lai tie maitas paši aizrijas rīdami tos ezera pusindētos zušus....

pirms 6 gadiem, 2014.06.26 00:37

huhu

Te nu bija, lielie zušu svētki... Ko nevar celt, to nevar nest.

pirms 6 gadiem, 2014.06.21 18:11

Ta

...svētki... Kas vispār ir svētki? Kādā skaidrojošā vārdnīcā noteikti ir minēts.
No manas izpratnes skatoties,man būtu jāpriecājas, ka mani līdzpilsoņi ir turīgi, un var atļauties baudīt šo delikatesi.
Nekāda naida.Bet kamdēļ man šis prieks būtu jāpauž, turpat blakus stāvot un rijot siekalas?
Konkursi,balvas...
Nedaudz atgādina kādu redzētu filmu, kur karaļa dzīrēs pusapgrauzta kaula dēļ plūcas ubagu bars!
Ja reiz veikals, tad veikals.
Ja svētki, tad svētki!
Veikalā es zinu tos plauktus, kuriem varu atļauties nepaiet garām. Nekādu pretenziju.
Bet ierasties svētkos, kur tev pie goda vārtiem tiek izsniegta ubaga karte-to vēl patreiz nesaprotu!
Svinam kopā, ja jau reiz svētki? Bet varbūt labāk tomēr atsevišķi,jo tāda kā asaka kaklā jūtās...

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 10:21

Nu jā,

visu laiku centos izprast savas sajūtas un attieksmi pret šo pasākumu, sākot jau ar deputātu lēmumiem par zušu tirgošanu (reizē arī attieksmi pret iedzīvotājiem) un beidzot ar pašiem "svētkiem", kuros līdz svētkiem vēl tāls ceļš ejams. Jūs pateicāt precīzi kā es jūtos, kad manā pilsētā rīko šādus it kā "svētkus", diemžēl, karalis paliks savā vietā un ubags savā un gan jau arī svētkus drīz rīkosim katrs atsevišķi....

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 12:32

Jā gan

Zuši balvu fondā...
Uh! Gribu piedalīties zušu ēšanas sacensībās! Par kādu naudu zušus ēdīs-ēdāja vai rīkotāja?
Un ja nopietni, atvainojiet, ko tik stulbu var izdomāt!
Pievienojos komentāriem "Ta", "Nu jā," "...karalis paliks savā vietā un ubags savā..."

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 12:54

to Jā gan

Nokavēji. Svētki notika 21.jūnijā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 13:38

plaudis

Kārtējo reizi atkal malēnieši pierāda ,ka esat kartigi stul.eņi un neko vairāk:)

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 11:24

paskatiesspoguli

Pats tu esi stulbenis...

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 11:49

/

Nez ko tas pplaudis sadomājis pie stulbeņiem meklēt?
Ej savā Klondaikā pie gudreļiem, vai brauc uz Īriju sēnēs...Tik daudz iespēju, bet nē - griba siebāzt savu smirdīgo degunu..
Nudien - kārtējo reiz..laikam tie gudreļi nepieņem, ko?

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 13:05

plaudis

malēnieši nekad nav bijuši īpaši gudri :) ***

pirms 6 gadiem, 2014.06.22 15:14

breksene

Pievienojos plaudim...sen visa Latvija smejas par Malēnijas čukčām...takš pietiek paskatīties uz mūsu mēri un viss ir tāpat skaidrs, bet, ja redz komplektā ar to izkāmējušo ērgli, lamzakfomku un čuguntanku, tad normālam cilvēkam mežā jāmūk....Tas vien, ka alūksnieši šitādus var savēlēt, liecina par vietējo aborigēnu prāta nespēju.
Cilvēki, esiet taču gudrāki un taisiet paši sev svētkus! Nav ko atbalsīt šito debīlismu. Es savu kāju sen vairs nesperu uz to pusi un nekad nesperšu, arī kultūras pasākumus braucu apmeklēt uz citām pilsētām.

pirms 6 gadiem, 2014.06.26 00:51

šausmas

Noskatoties Tv sižetu par zušu ēšanas sacensībām-būtu jāpajautā S.E. kurš muļķis izdomāja noteikumus, ka zuša gabals jāapēd ar visu ādu un mazajām spurām? Vai S.E. to pati ir izmēģinājusi bada laikos? Cik stulbs un nebaudāms, vienkārši pretīgs skats kā rīstoties cenšas aprīt zuti. Varbūt starp Krauzi un S.E. vajadzēja sarīkot šādas sacensības? Tas ir cilvēkus pazemojoši un vulgāri! Fui! Tiešām labāk tur nebūt un tās mocības neredzēt-tie nav svētki!

pirms 6 gadiem, 2014.06.26 10:25

breksenei

Nu tik skaistai, talantīgai un vispusīgi gudrai personai noteikti jādodas ārpus mūsu necilā, neglīteņu un muļķu apdzīvotā novada. Nesaprotu kā vispār esi šeit iemaldījusies-o, daiļā!

pirms 6 gadiem, 2014.06.27 16:39

Igors

Man vienalga ko uzsver M.Lietuvietis, bet līdz 2010.gadam Alūksnes ezerā zuši no 2005. -2009.gadam ir laisti katru gadu. Protams pa siltam laikam, kamēr vēl peldamies, nevis 30.novembrī, kad sniegpārsliņas skraida.

pirms 6 gadiem, 2014.06.27 20:16

Kultūra