Svin ar dziesmu prieku

Alūksnes, Balvu un Gulbenes koru apriņķa skate notika 4.maijā, skaistā un nozīmīgā dienā, kurā pirms 22 gadiem tika pasludināta Latvijas valsts neatkarība. Tāpēc dziesmās un emocijās bija jūtams pacēlums un saviļņojums.

Visi Alūksnes un Apes novada kori saņēma otrās pakāpes diplomus, bet Alūksnes tautas nama korim “Atzele” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Baltiņš, kormeistare Ina Perevertailo un koncertmeistare Rita Bogdanova) vienīgajam tika piešķirta pirmā pakāpe. Skatē piedalījās  4 Alūksnes tautas nama kori, bez jau minētajiem arī jauktais koris “Sonus” un senioru koris “Brūklenājs”. No Apes novada  stabilitāti otrajā skatē apliecināja  Trapenes sieviešu koris, kā arī Alūksnes novada Ziemera un Mārkalnes pagasta sieviešu koris “Elisa”. Tika uzsvērta sieviešu koru dziedātāju izturība, jo viņas no rīta pirmās sāka mēģinājumus, bet uzstājās skates beigās. Arī senioru kori dziedāja noslēgumā, bet par spīti gadiem, kas liek sevi manīt, spēja visus uzlādēt ar dzirkstošu acu enerģiju. “Tas ir pieredzes un gara bagātības uzkrājums, manta, ko seniori var rādSvarīgākais nav vērtējums.

Alūksnes, Balvu un Gulbenes koru apriņķa virsdiriģents Roberts Liepiņš uzsvēra, ka neviens koris “nav izgāzies”. Starp pārējiem viņš izcēla Apes jauktā kora jaunā solista Bruno Ābolkalna dziedājumu no sirds. ”Nav labu un labāku vai sliktu koru. Tas ir jūsu laiks, ko pavadāt brīnišķīgās nodarbībās. Skaistumā. Skanīgumā. Par to nevar ielikt punktus,” atzina komponists Uģis Prauliņš.

Vairāk lasi laikraksta "Alūksnes Ziņas" 7.maija numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Vairāk foto šeit

Kultūra