Svinēs ar folkloras piesitienu 2

Jau nākamās nedēļas nogalē Jaunlaicenē notiks viens no gada lielākajiem notikumiem pagasta kultūras dzīvē – tradicionālie muižas svētki, kas šogad norisināsies ar nosaukumu „Folkloras draugu tikšanās Jaunlaicenes muižas svētkos”.

Jaunlaicenes tautas nama vadītāja Māra Svārupe atklāj, ka šajos svētkos tiks apvienotas vecās tradīcijas ar jaunajām. Viņa atgādina, ka kopš 1998.gada jūlija pēdējā sestdienā Jaunlaicenē notika folkloras svētki. Vēlākajos gados tie pārcēlās uz Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju, taču pamazām jaunlaiceniešu aizsāktā tradīcija apsīka un tā vietā nāca Jaunlaicenes muižas svētki. „Pirmie muižas svētki notika 2007.gadā – laikā, kad sāka uzplaukt Jaunlaicenes muižas muzejs,” skaidro M.Svārupe. Lai bagātinātu pēdējos gados aizsākto tradīciju un atjaunotu iepriekš piekoptās, šogad muižas svētki izskanēs ar folkloras piesitienu.

Svētku atklāšana paredzēta 24.jūlijā pulksten 13.00 Jaunlaicenes muižas parka teritorijā. Pusstundu vēlāk tur sāksies radošās darbnīcas, izstādes – pārdošanas, dažādas cita veida aktivitātes un atraktivitātes. Starp tām būs maizes cepšana krāsnī, vizuāla muižas dzīves atainošana uz Jaunlaicenes autobusa pieturas sienām, dziesmas un danči „krogū”, pankūku cepšana un baudīšana muižas parkā, mednieku prasmju apgūšana, veiklāko un prasmīgāko zāles pļāvēju un čaklāko zāles ārdītāju noskaidrošana, ziedu pušķu un kļavu lapu platmaļu veidošana, vizināšanās ar drošku, veļas gludināšana ar ogļu gludekli, pastaliņu darbnīca, „dzīvās bildes”, „zaļais” tirgus, amatnieku amata prasmju apgūšana un daudzas citas izdarības, kas ilgs līdz pat pulksten 17.00.

Svētku programmu noslēgs dižkoncerts, kas sāksies pulksten 18.00 vakarā. Tajā piedalīsies LNT šovā „Dziedošās ģimenes” uzvarējusī Vītolu ģimene, folkloras kopas „Pērlis” (Druviena), „Labā oma” (Pededze) un „Putnis” (Jaunlaicene), kā arī Alsviķu pagasta deju kopa „Jandāls”.

Komentāri 2

pilnīgi nemana nekādu folkloras piesitienu, to ka paši uzstāsies, tas viss jau redzēts un dzirdēts

pirms 10 gadiem, 2010.07.18 21:58

??

Vis jau labi, bet, kā tad paliek ar to nodarbi folkloras "piesitienu"?

pirms 10 gadiem, 2010.07.18 13:43

Kultūra