Svinīgi atklāj rekonstruētās telpas 5

Apes bibliotēkā beigušies remontdarbi pie abonementa nodaļas un kāpņu telpas atjaunošanas. Lai gan apmeklētāji to gala rezultātu var skatīt jau vairāk nekā mēnesi, sestdien notika neliela atklāšanas ceremonija, kas pielika oficiālu punktu paveiktajiem darbiem.

“Mēs pašas sev sakām, ka mēs jau sen to bijām pelnījušas,” jokojot atzīst Apes bibliotēkas vadītāja Mudīte Kaktiņa, uzrunājot atklāšanas ceremonijas dalībniekus. Ja iepriekšējos gados, ar valsts investīcijām, izdevies sakārtot lasītavas un bērnu literatūras nodaļas telpas, tad abonementa nodaļa savu kārtu sagaidījusi tikai pērn vasarā. Tad uzsākti pirmie nopietnie remontdarbi pēc gandrīz 30 gadu ilga pārtraukuma. To laikā abonementa nodaļas telpas pilnībā rekonstruētas, vienlaikus sakārtojot apkures sistēmu un veicot elektroinstalācijas nomaiņu. Savukārt kāpņu telpā, kas savieno pirmo ar otro stāvu, veikts kosmētiskais remonts. Rezultātā iegūtas gaišas, saulainas un modernas telpas, kas atrisinājušas vairākas praktiskas problēmas – darbiniekiem nepiemērotu darba vidi un sarežģījumus ar grāmatu krājuma pienācīgu uzglabāšanu, ko radīja mitrā gaisa koncentrācija telpās. Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju atgādina, ka šie remontdarbi veikti saistībā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai apstiprināto projektu “Sakārtota infrastruktūra un pievilcīga vide Apes pašvaldībā”. Sveicot bibliotēkas vadītāju un pārējās darbinieces ar telpu atklāšanu, A.Harju dāvināja bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas prezidentūras laika runu krājumu, kas līdz šim bibliotēkas grāmatu fondos nav bijis pieejams

Komentāri 5

Pašvaldība ar uzņēmējdarbību nenodarbojas un to īsti vainot te nevar. Demogrāfijas cipari vienkārši atspoguļo mūsu atrašanos atvērtā globālā tirgus ekonomikas vidē.
Tā iepriekšējā replika bija domāta, atvainojos, pastulbiem ķērcējiem Alūksnes virzienā....

pirms 11 gadiem, 2010.04.03 20:29

Juris

Cik zinu,Apes domē visas darba vietas aizpildītas,ja kādam no savējiem vajadzēs darbu, tad izdomās jaunus amatus. Par ražošanas attīstību un jaunām darba vietām pārējiem domē neviens nedomā,jo domes amatpersonas dzīvo citā pasaulē nekā vienkāršie Apes iedzīvotāji.Bet labi, ka vismaz kādus mazus projektus visu laiku risina.

pirms 11 gadiem, 2010.04.03 20:18

Un kā ar ražošanu un jaunām darba vietām Apē ? Ape diemžēl ieņem godpilno trešo vietu pēc Kalncempjiem un Veclaicenes iedzīvotāju skaita sarukuma ziņā pēc 1993. gada līdz mūsdienām...

pirms 11 gadiem, 2010.04.03 08:55

Anita

Apsveicu! Ape rullē! Tā turpināt! Alūksne paliek aizvien lielāka perifērija!

pirms 11 gadiem, 2010.04.02 16:57

Kultūra