Taps četras pastkartes

Ir beidzies Apes jauniešu kluba "Sliedes" organizētais fotokonkurss "Mans iedvesmas mirklis Apes novada ikdienā". Apes Pilsētas svētku laikā norisināsies izstāde, kurā varēs aplūkot visus 11 autoru vairāk nekā 50 iesūtītos darbus, kā arī taps 4 ļoti īpašas pastkartes.

Neatkarīgā žūrija septiņu cilvēku sastāvā izvērtēja iesūtītās fotogrāfijas, lai noteiktu uzvarētājus četrās kategorijās: "Pilsēta", "Gadalaiks", "Kustība" un "Cilvēks". Pirmo vietu kategorijā "Pilsēta" ieguva Kārlis Krievups. Kategorijā "Cilvēks" uzvarēja Agnese Zīle, bet Madara Jakobsone guva dubultuzvaru divās kategorijās - "Gadalaiks" un "Kustība".

Uzvarētāju darbi pārtaps pastkartēs.

Madara stāsta, ka kategorijā "Kustība" uzvaru izcīnījusi ar fotogrāfiju, kura tapusi neapzināti motokrosa "Zelta mopēds" laikā. Tikai pēc tam noskaidrojās, ka tajā redzams Latvijas motosporta veterāns, retromotociklu kolekcionārs no Ozolniekiem Alfrēds Zamockis. Toties kategorijā "Gadalaiks" uzvaru guvusī bilde tapusi ārpus Apes.

Madara teic, ka Apē ir daudzas vietas, kuras ir vērts iemūžināt. Viņa iesaka doties ar fotoaparātu bildēt Raganu klintis, kā arī Pasta ielas bruģi ar senajām ēkām un vēja spārēm.

"Mums jau tas nešķiet nekas īpašs, bet iebraucēji to uzreiz novērtē, jo pamana visu ar jaunu skatienu. Apē ir arī daudzas skaistas māju spāres. Fotografēšana palīdz to visu ievērot," viņa teic.

Kultūra