Teātris „Vireši” svinēs pirmo dzimšanas dienu

Virešu Saieta namā 12. novembrī, pulksten 19:00, Virešu teātrim „Vireši”, atzīmēsim 1. gada dzimšanas dienu.

Viens gads, tas liekas tik maz… Teātrī darbojas – Aira Mūrniece, Vija, Armands, Jānis Būdas, Elīna, Māris Ceļmilleri, Jogita, Ralfs Kazaki, Aldis Kalacis, Janīna Zāga, Anita Bušmane, Ausma Agare, Sintija Levica Ilze Solovjova, Santa Sāre – Gerža.

Kopīgas sadarbības rezultātā jau tapuši 5 uzvedumi. Pirmais uzvedums tapa uz Apes novada Dziesmu un Deju svētkiem, kurā piedalījās arī Apes novada amatiermākslas kolektīvi. Cilvēkiem patika un tas bija, kā impulss, lai radītu vēl kaut ko līdzīgu. Domājot par Valsts svētkiem radās ideja, iestudēsim „Sprīdīti”. Tapa patriotisks, mazliet smeldzīgs, bet skaists stāsts par Sprīdīša klejojumiem pa pasauli. "Es esmu mājās"… Tieši pēc mēneša kopā ar Virešu bērnu teātri „Atspole” iestudējām stāstu par „Ziemas nakti”, stāsts par mazu meiteni, kurai trūkst uzmanības no vecākiem šajā steidzīgajā Ziemassvētku laikā.

Un tad jau pēc nepilniem diviem mēnešiem, uz mīlestības dienu top uzvedums "Īsa pamācība mīlēšanā". Ļoti atšķirīgs no visiem pārējiem darbiem, jautrs, izklaidējošs, var pasmiet par sevi un citiem.

Pēdējais mūsu kopdarbs tapa vasarā uz Līgo svētkiem pēc mākslas filmas "Dāvana vientuļai sievietei" motīviem.

Šobrīd gatavojamies dzimšanas dienas pasākumam, kurā būs iespēja redzēt fragmentus no četriem iestudētajiem darbiem: „Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, „Sprīdītis”, „Īsa pamācība mīlēšanā”, „Dāvana vientuļai sievietei”. Pasākumā piedalīsies arī Virešu Saieta nama amatiermākslas kolektīvi. Būs pārsteigumi! Domājam par kāda transportlīdzekļa novietošanu Saieta nama telpās…

Vai mums ir kādi nākotnes plāni? Protams! Ceru, ka kopīgi mēs vēl radīsim daudz labas lietas. Ļoti ceru, ka februārī izdosies izveidot stāstu „Viena diena ģimenes dzīvē” uz dažādu sadzīvisku anekdošu bāzes. Un, ja skatāmies vēl tālākā nākotnē, tad iespējams uz vasaru taps stāsts uz latviešu mākslas filmas motīviem „Mans draugs, nenopietns cilvēks”.

Gribu atgādināt, ka visi uzvedumi ir teātra interpretējums un mans redzējums par katru konkrēto darbu, mēs necenšamies nokopēt filmu, jo tas nav iespējams.

Būsim priecīgi redzēt Jūs mūsu svētkos!

Kultūra