Tirdziņā - no stādiem līdz kūkām 10

Ar stādu, rokdarbu, kūpinājumu, sieru, zaļumu, kūku, rotaslietu un citu labumu tirdzniecību nedēļas nogalē aizvadīts Alūksnes novada mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kas turpmāk notiks regulāri katru mēnesi.


Vairāk kā 40 tirgotāju


Pašvaldības organizētie tirdziņi jau ir bijuši pirms Lieldienām un Ziemassvētku laikā, kad vienkopus aicina galvenokārt pašmāju amatniekus un mājražotājus, bet šoreiz tirgus izsludināts plašāk, pulcējot tirgotājus arī no Gulbenes, Smiltenes, Baldones, Lubānas, Daugavpils, Madonas.


Alūksnes novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste Lienīte Spiridonova norāda – kopumā bija atbraukuši vairāk kā 40 tirgotāji, starp kuriem apmēram ceturtā daļa bija pašmāju saimniecības un amatnieki.


“Kopš Lieldienu tirdziņa informāciju par saviem gadatirgiem publiskojam interneta mājas lapā www.gadatirgi.lv, līdz ar ko jūtami paplašinājās tirgotāju ģeogrāfija. Ir tirgotāji, kas brauc tirgoties uz vairākām dienām, tajā pusē katru dienu apmeklējot citu tirdziņu. Turpmāk šo tirdziņu gribam rīkot regulāri – katra mēneša ceturtajā sestdienā, atsevišķos vasaras mēnešos datumu varbūt nedaudz mainot, ņemot vērā, ka gaidāmi lieli pasākumi. Bet reizi mēnesī noteikti būs, jo to vēlas arī pašmāju amatnieki un mājražotāji,” saka L.Spiridonova.


Jau sen vajadzēja!


Ziemeru pagasta zemnieku saimniecība “Saltupji” bija vieni no idejas autoriem, ka arī Alūksnes novadā vajag šādu regulāru tirdziņu, jo paši jau ilgāku laiku brauc uz līdzīgiem tirgiem citos novados. “Saltupju” saimniece Anda Cekule pauž gandarījumu, ka beidzot tas notiek pašu mājās.


“Cilvēkiem prieks un tirgotājiem prieks! Tiesa, mūsu novadā ir diez gan maz ražotāju, tādēļ arī tirgū tirgojas retais. Bet – kad cilvēki pieradīs, tā varētu kļūt par jauku tradīciju,” vērtē A.Cekule.


“Saltupji” tirgū piedāvāja pašu ceptās lauku tortes, ruletes un rožu tortītes. Tirgū sastapām arī Edgaru Briltu no piemājas saimniecības “Tereški 9” Jaunalūksnes pagastā, tirgojot svaigus lociņus, salātus, redīsus, kāpostu dēstus, dažādu puķu stādus – nokarenās petūnijas, pelargonijas, atraitnītes, samtenes, zemeņu stādus. Arī viņš pauda gandarījumu par tirgus sarīkošanu, jo paši ir aktīvi to apmeklētāji.


Stādus piedāvāja arī alūksniete Inga Sizova, kura vietējiem jau pazīstama ar saviem ādas darinājumiem, stikla apgleznošanu un rokdarbiem. Viņa atzīst – atbilstoši sezonai, šoreiz uz tirgu atvedusi dažādu puķu stādus, grieztos ziedus un rabarberu kātus. “Alūksnē jau sen vajadzēja šādu tirdziņu!” viņa saka. Alūksnieši tirgoja arī kūpinājumus, biohumusu, rokdarbus un citus labumus.


Līga Bormane no Gulbenes atzina – uz Alūksnes tirgu atbraukuši daudzi tirgotāji no Gulbenes novada, kur Zaļais tirdziņš ir ļoti populārs. L.Bormane uz tirgu bija atvedusi savus rokdarbus un rotaslietas, kas ir viņas vaļasprieks jau sešus gadus.

Komentāri 10

www gačo.lv/

kur tik maz to tigotāju ,cilvēk arī pamaz liekas, ka pededzēt tirgus būtu,smieklīgie malēnieši:):):)DDD?

pirms 6 gadiem, 2014.05.25 20:13

gačoam

Pats tu smieklīgs! Riet proti, bet pats kaut ko darīt neproti. DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

pirms 6 gadiem, 2014.05.27 13:46

Es.

Biju, ļoti patika!
Super cerams, ka turpmāk arī tāds būs!

pirms 6 gadiem, 2014.05.26 08:53

Es

Prece ir jāsaražo, stādi jāizaudzē, paiet laiks. Ja zinātu , ka šādi tirdziņi būs ilgtermiņā, tad varētu ķerties pie ražošanas. Bet vai būs?

pirms 6 gadiem, 2014.05.26 10:31

....

būs būs....

pirms 6 gadiem, 2014.05.31 18:55

.

derēja gan atgādināt, pareklamēt ka sestdien tas tirdziņš būs...
ATGādināt!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.05.26 11:19

jā gan

Vecajā tirgus placī daudz vairāk tirgotāju, kas notiek?

pirms 6 gadiem, 2014.05.26 19:45

kg

jā, alūksnes tirgiem reklāma klibo....

pirms 6 gadiem, 2014.05.28 12:07

Kultūra