Tirdziņā Vecrīgā piedalās arī Alūksnes un Apes ļaudis 2

Desmitajā Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā šogad ieviesti vairāki jauninājumi. Viens no tiem ir Latvijas novada ļaužu iesaistīšanās tirdziņā ar muzikāliem priekšnesumiem, amatnieku darinājumiem un katra novada Ziemassvētku raksturīgo tradīciju prezentēšanu. Prezentēt savu novadu uz Vecrīgas dodas daudzi alūksnieši un apenieši.

Šodien, 8.decembrī no 15.00 līdz 19.00 tirdziņā fotoizstādi par Alūksni prezentē fotomākslinieks Vilnis Blūms, bet eglīšu rotājumus gatavot māca meistare Ieva Pamils – Pamiljena.

Ceturtdien, 9.decembrī no 15.00 līdz 19.00 radošajā darbnīcā rosīsies keramikas lietpratējs Uģis Puzulis no Alūksnes Lietišķās Mākslas Studijas "Kalme", bet piektdien, 10.decembrī amatu prasmju skola no Apes - biedrība „Jaunzemi” dalīsies noslēpumā kā noris kazas siera produkcijas gatavošana, kā arī būs iespēja iegādāties gatavo produkciju. 16.00 tirdziņa koncertprogrammu bagātinās Alūksnes Ritma un Mākslas studijas jauniešu priekšnesumi.
 
Sestdien 11.decembrī no 13.00 līdz 18.00 biedrība „Radošo ideju centrs” no Apes novada sasildīs visus ar īpašu Vidzemnieku zupu, kas tiks vārīta turpat uz ugunskura. Līdztekus zupas gatavošanai apenieši piedāvās iegādāties arī citus pašu gatavotus gardumus.  Sestdien koncertprogrammā no 17.00 līdz 17.30 koncertēs instrumentālā grupa  Laura Amantova  vadībā - Lauris Amantovs (trombons), Jānis Amantovs (trompete), Viktors Ritovs  (klavieres), Andris Grunte (kontrabass), Raimonds Kalniņš (sitamie instrumenti).

Svētdien, 12. decembrī Vidzemes nedēļas noslēguma pasākumā koncertu 14.00 sniegs Alūksnes novadnieku vokāli instrumentālais trio: Romāns Vendiņš (klavieres), Zintis Žvarts (saksofons) un Sanija Būmane (vokāls).

Ziemassvētku tirdziņš līdz pat 9.janvārim darbosies katru darba dienu no plkst. 10.00 – 20.00, taču piektdienās un sestdienās no plkst. 10.00 līdz pat 22.00

Ziemassvētku tirdziņā šogad ir arī vairāki citi jauninājumi. Doma laukuma centrā, blakus svētku eglei, atrodas Sniega dzirnavas, kur darbojas ne tikai Ziemassvētku vecīša ķēķis, kur var nogaršot īpašos ēdienus un dzērienus, bet arī skatuve un radošās darbnīcas. Tirdziņā darbojas arī svētku pasts un fotosalons, kurā vara fotografēties un izveidot savu Ziemassvētku apsveikuma kartīti. To turpat no tirdziņa var nosūtīt saviem radiem un draugiem visā pasaulē.

Ziemassvētku tirdziņa mazos apmeklētājus izklaidē svētku karuselis, kā arī zvēru stūrītis, kur  ir iespēja priecāties par dzīvām aitām, trušiem un ponijiem. Turpat tuvumā rosās arī Ziemassvētku vecītis, kas uzklausa vēlmes svētku dāvanām un novērtē, kurš no tirdziņa apmeklētājiem ir pelnījis dāvanas un kurš – žagarus.

Par iknedēļas pasākumiem Doma laukumā: www.vzt.lv

Komentāri 2

Kautvienreiz noskaidrojiet visu un tad rakstiet!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.08 12:17

Kultūra