Tūrisma rallijā kaimiņnovadā meklēs gulbju ligzdas

Tūrisma sezona Gulbenē tiks atklāta ar ralliju “Gulbja ligzdu meklējot”. Tajā aicina piedalīties ģimenes, draugus, kolēģus un ikvienu, kam patīk ceļot un iepazīt jaunas, interesantas vietas. Nepieciešama automašīna, busiņš vai motocikls, lai dotos ceļā. Mārīte Dzene


Rallijam starts būs 17.maijā no pulksten 8.00 līdz 10.00 pie Gulbenes kultūras centra O.Kalpaka ielā 60, bet finišs – Stāmerienas pagasta atpūtas kompleksā “Ziedugravas”.


Atšķirībā no citiem tūrisma rallijiem, kuru trase ved caur vairākiem novadiem, pilsētām, šoreiz varēs iepazīt tikai Gulbenes novadu - Druvienas, Rankas, Tirzas, Litenes, Stāmierienas, Jaungulbenes, Galgauskas, Lizuma,. Līgo, Daukstu, Stradu, Beļavas, Lejasciema pagastu un Gulbenes pilsētu. Kātrā vietā būs jāatrod īapšā “gulbja ligzda”, kā arī jāizpilda atjautīgi, āķīgi un atraktīvi uzdevumi, lai savai komandai nopelnītu punktus.


Lai gan tas būs rallijs, ātrumam un ceļā pavadītajam laikam nebūs nozīmes. Tiesa, dalībniekiem vajadzētu iekļauties ralliojam noteiktajā laikā.


Pasākuma organizatori būs parūpējušies, lai rallija dalībnieki pusdienās varētu mieloties ar īpašo – tikai Gulbenes novadā baudāmo “Laupītāju biezputru”, ko gatavo bānīša pavāri. Rallija uzvarētāju apbalvošanā jautrību garantēs aktieri Gundars Silakaktiņš un Intars Rešetins. Lustīgā zaļumballē līdz pirmajiem gaiļiem varēs dejot grupas “Vēja radītie” mūzikas pavadībā.


Gulbenes novada tūrisma tūrisma aktīvisti ir parūpējušies par noderīgām balvām rallija dalībnieku komandām dažādās nominācijās. Galvenā balva – aizraujošs 8 dienu ceļojums divām personām uz Rumāniju “Transilvānijas noslēpumi”.


Vairāk informācijas uzzināt un pieteikties var “www.citiralliji.turismarallijs.lv” Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Martā, aprīlī un maijā biļetes cena – 5 eiro. Bērniem līdz 12 gadu vecumam dalība rallijā ir par brīvu.


Visiem, kuri vēlas iepazīt Gulbenes novadu un piedalīties tūrisma rallijā “Gulbja ligzdu meklējot”, tiek uzdots interesants mājasdarbs. Komandām ir jāizveidot un pie reģistrācijas organizatoriem jānodod paštaisīts gulbis.


Gulbis ir Gulbenes simbols, tāpēc šogad novadā ir izsludināta akcija “100 gulbji Latvijas simtgadei”. Mājasdarbs būs priekšvēstnesis šai akcijai. Komandas, kuras būs izpildījušas mājasdarbu, saņems papildus 50 punktus, bet oriģinālākā gulbja autori tiks pia jaukām pāsretiguma balvām.

Kultūra