Tuvojas izstādes “5.rudens” atklāšana

Strauji tuvojas Alūksnes mākslinieku izstādei “5.rudens” domāto darbu iesniegšanas termiņš. Tie Alūksnes muzejā tiks gaidīti līdz piektdienai, 22.oktobrim, bet jau nedēļu vēlāk, 29.oktobrī, pulksten 15.00 paredzēta izstādes atklāšana, pēc kuras ar pašmāju mākslinieku veikumu varēs iepazīties jebkurš interesents.

Alūksnes muzeja speciāliste komunikāciju darbā Līva Liepiņa atgādina, ka tradīcija veidot pašmāju mākslinieku izstādes piekopta jau iepriekšējos gados. Līdz šim tās nosaukums bijis “Alūksnes rudens”. Ņemot vērā, ka šogad izstāde taps piekto reizi, tās nosaukums izņēmuma kārtā mainīts, “Alūksnes rudenim” pārtopot “5.rudenī”.

Izstādes moto izvēlēts “Stājmāksla. Lietišķā māksla. Foto.”. Tajā plānots iekļaut visdažādāko veidu darbus: gleznas, grafikas, skulptūras, foto, dizaina lietišķās mākslas darbus, instalācijas, projektus un tamlīdzīgi. Izstādes vajadzībām atvēlētas divas telpas. Pēc izstādes organizatoru domām, telpu plašums sniegs iespēju eksponēt maksimāli dažādākas tehnikas un neierobežos māksliniekus to radošajās izpausmēs, ļaujot eksperimentēt ar materiāliem un idejām.

Potenciālie izstādes dalībnieki tiek aicināti radīt jaunus vai izvēlēties no sava darbu klāsta vēl plašākas publikas acīm neizstādītus darbus. Sevišķi gaidīta ir mākslinieku jaunā paaudze, kas būtu gatavi papildināt izstādes pastāvīgo dalībnieku loku ar svaigām dvesmām. Izstādei domātos darbus var iesniegt Alūksnes muzeja administrācijā laikā no pulksten 10.00 līdz 16.30.

Kultūra