Upju festivālā laivos pie igauņu mežabrāļiem

Apes novada piektais “Upju festivāls” notiks 3.maijā. Paciemojies citu pagastu upēs un ezeros, festivāls atgriežas Apē, kur tas sākās. Šopavasar paredzēts laivot pa Vaidavu astoņu kilometru garā posmā.

Tāpat kā iepriekš festivāla aktivitātes notiks ne tikai uz upes, bet arī krastā. Pulksten 10.30 festivālu ievadīs iesildīšanās pastaiga pa “Raganu taku”, kas sāksies pie D.Ozoliņa Apes vidusskolas. Vides gida pavadībā varēs doties gar Raganu klintīm un avotiem, pastaigā uzzinot daudz interesanta un neparasta, jo Raganu takā vienmēr ir jābūt gataviem pārsteigumiem. No pulksten 11.00 pie vidusskolas, kur tiks reģistrēti laivošanas festivāla dalībnieki, varēs iepazīties ar fotoizstādi, kurā skatāmas iepriekšējo upju festivālu laikā iemūžinātie mirkļi. Turpat būs arī amatnieku darbu izstāde un bufete.

Tieši pulksten 12.00 tiks atklāts Upju festivāls, kam starts tiks dots pulksten 13.00. Dalībniekus pa krastu līdz “Čigānu līcim” ( 1 km) pavadīs līdzjutēji, kas uzmudrinās. Lielajā pieturā 'Čigānu līcī gaidāmas jautras un sportiskas aktivitātes ģimenēm. Pulksten 18.00 paredzēts ceļojuma noslēgums Igaunijā, Jaunrozē, Mežabrāļu sētā, kur daudzi jau bijuši vairākkārt. Arī šoreiz varēs ielūkoties mežabrāļu bunkurā, kā arī apskatīt izbūvēto zivju ceļu pie Jaunrozes dzirnavām. Mežabrāļu sētā tiks apbalvoti atraktīvākie laivotāji. Vakariņās būs zupa, varēs baudīt pirts priekus, klausīties koncertu un dejot zaļumballē.

Interesenti tiek aicināti pieteikties līdz 1.maijam, iemaksājot dalības maksu Apes novada domes (reģistrācijas Nr.90000035872) AS “Swedbank” kontā Nr.LV28HABA0551025833523 ar norādi “Dalības maksa Upju festivālā”. Dalības maksa ir 5 eiro (bērniem līdz 16 gadu vecumam – par brīvu). Tajā iekļautas transporta izmaksas no starta līdz Lielās pieturas un finiša vietai, vakariņu zupa un pirts. Vairāk informācijas var uzzināt un pieteikties pa telefonu 29176124 (Laura) vai 28690844 (Daiga), bet informāciju par pasākumu un laivu nomu var saņemt Apes tūrisma informācijas centrā, telefons 64322273 vai 22037518 (Astra).

Organizatori vērš uzmanību ”Vaidava-2014” dalībniekiem!
Laivotāji aicināti 3.maijā ierasties savlaicīgi starta vietā pie „Raganu klintīm”, lai novietotu laivas pie starta, bet savus transporta līdzekļus paspētu nogādāt finiša vietā Mežabrāļu sētā. No turienes atpakaļ uz starta vietu dalībnieki varēs nokļūt ar organizatoru transportu. Arī no Lielās pieturas Čigānu līcī uz finišu Mežabrāļu sētā reģistrētos dalībniekus – kājotājus nogādās organizatoru transports. 

Tā kā pasākums notiek pierobežā, atgādinājums visiem dalībniekiem neaizmirst par personu apliecinošiem dokumentiem!  

Dalībniekiem jāparūpējas par piemērotu apģērbu lietus gadījumam, kā arī ar sausa apģērba un apavu rezervēm! Laivošana bez drošības vestēm netiks pieļauta! Organizatori ar laivām un drošības vestēm nenodrošina. Par savu drošību atbild paši dalībnieki, par to parakstoties pie reģistrācijas.

Darbosies BUFETE, amatnieku darbu IZSTĀDE-TIRDZIŅŠ. FOTOIZSTĀDE “Iepriekšējo Upju festivālu atskaņas”. Būs atvērts Mežabrāļu Bunkurs, kā arī iespēja apskatīt “Zivju ceļu” pie Jaunrozes dzirnavām.

Kultūra