Uzlabo autovadīšanas prasmi ziemā 1

Lai gan bija bažas, ka nelabvēlīgi laika apstākļi varētu ietekmēt sacensību “Alūksnes ledus aplis 2012” startus un norisi, tomēr tās notika, kā iecerēts, un dalībnieku nebija mazāk kā iepriekšējās sacensībās.

“Dalībnieki bija apmēram tie paši, kuri jau ir startējuši sacensībās uz Alūksnes ezera ledus. Mazāk bija ieradušies no citiem novadiem, jo trūka reklāmas. Gandrīz līdz pēdējam brīdim nezinājām, vai sacensības varēs notikt. Daudzi interesenti neatbrauca tāpēc, ka citur atkušņa ietekme bija vairāk jūtama un bija bažas – arī uz Alūksnes ezera būs ūdens. Tomēr tādas problēmas nebija,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības aģentūras “Alja” direktors Māris Lietuvietis.

Tiesa, nācās “saspiest” sacensību norises laiku. Iepriekš tās varēja notikt visu dienu, bet šoreiz sakarā ar Muižas svētku pasākumu norisi bija novada pašvaldības lūgums iekļauties laikā no pulksten 11.00 līdz 15.00. Turklāt dalībnieki vēlējās izbraukt divus 1,5 kilometru apļus, nevis tikai vienu apli. Ne visi tika līdz finišam, jo braucienu nevarēja turpināt tie, kas ieslīdēja kupenā. Laika ekonomijas dēļ tie tika diskvalificēti. “Šoreiz bija jābrauc uzmanīgi, turklāt bija jāprot braukt,” uzsver M.Lietuvietis.
Automašīnām ar priekšējo piedziņu ar radzēm uzvarēja Hardijs Jeromāns, kurš divus apļus nobrauca 6,50 minūtēs. Ar priekšējo piedziņu bez radzēm startēja tikai viena automašīna, kuras vadītājs Valters Vindelis pirmo vietu ieguva ar rezultātu 8,33 minūtes. Automašīnām ar aizmugures piedziņu ar radzēm pirmo trīs vietu ieguvēji bija Aldis Dortans (6,56 minūtes), Edijs Dortans un Uldis Meļķis. Automašīnām ar aizmugures piedziņu bez radzēm tikai Deniss Prontenko nobrauca abus apļus 7,21 minūtē un ieguva pirmo vietu. Savukārt automašīnām ar pilnpiedziņu ar radzēm, kur bija visvairāk dalībnieku, uzvarēja Jānis Zalužinskis, kura laiks – 6,26 minūtes. Otrajā vietā Oskars Leimanis un trešajā – Ilmārs Rezakovs.  Mareks Žukurs uzvarēja gan automašīnām ar pilnpiedziņu bez radzēm, gan arī ar sporta radzēm, šajā klasē sasniedzot labāko laiku – 4,45 minūtes. Otro vietu, braucot ar pilnpiedziņas mašīnu bez radzēm, ieguva Romāns Zutis, trešo – Mārtiņš Mozgis. Savukārt otro vietu, braucot ar mašīnu ar sporta radzēm, izcīnīja Aivars Ezeriņš, trešo – Mārtiņš Mozgis.

“Ir iecere organizēt vēl šādas sacensības, ja vien saglabāsies atbilstoši laika apstākļi. Tad sacensības varēs notikt visu dienu,” saka M.Lietuvietis.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 1

Kultūra