Uzņems viesos franču folkloras kopu

No 28.jūlija līdz 1.augustam Alūksnes novadā ciemosies viesi no Lejasreinas departamenta Francijā. Tā būs folkloras kopa no Berstettes, pie kuras pērn viesojās Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis” un Alsviķu kultūras nama deju kolektīvs “Jandāls”.

Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane atgādina, ka visu trīs kolektīvu sadarbība aizsākusies pirms trīs gadiem. Toreiz Vidzemes reģions rīkojis festivālu “Francijas pavasaris”, kam pieteikušies arī jaunlaicenieši un alsviķieši. Sadarbības turpinājums sekoja divus gadus vēlāk, kad franču folkloras kopa uzņēma “Putni” un “Jandālu” pie sevis Francijā. Nu pienākusi Alūksnes novada kolektīvu kārta parādīt viesmīlību. M.Ramane atklāj, ka četru dienu ilgās vizītes laikā plānoti gan neformāli pasākumi un ekskursijas pa novadu, gan arī kopēji koncerti, uz kuriem aicināts jebkurš interesents.

Viesošanās centrālais notikums būs dalība Jaunlaicenes muižas svētkos. Frančiem būs iespēja iepazīt Jaunlaicenes pagasta vērtības, bet vakarā viņi sniegs koncertu svētku viesiem. M.Ramane norāda, ka šajā dienā franči sniegs koncertu arī Gulbenes Pilsētas svētkos. Savukārt savas vizītes pēdējā dienā viņiem būs iespēja piedalīties Opekalna baznīcas dievkalpojumā, pēc kura sekos koncerts Alūksnē.

Kultūra