Uzņems viesos kori no Vācijas

Šonedēļ Alūksnes un Apes novados viesosies koris no Vācijas, kas sava brauciena laikā sniegs divus koncertus.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre atklāj, ka kora dalībnieki Latvijā viesojas saistībā ar nupat notikušajiem X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Tā kā kora vadītāja ir Alūksnes tautas nama jauktā kora “Sonus” diriģentes Ināras Kravales meita Līga Kravale – Michelsohn, braucienā iekļauta arī vizīte diriģentes dzimtajā pusē.

“Apē viņi ieradīsies šovakar, bet jau rīt mēs dosimies ekskursijā pa Api, izrādot viņiem mūsu lauku labumus,” informē I.Sāre. Rīt vakarā notiks pirmais Vācijas kora koncerts Apes pilsētas centrā. Tā sākums paredzēts pulksten 19.00, kad līdzās viesiem uzstāsies arī Apes jauktais koris (diriģente Sandra Oto) un I.Kravales vadītais koris “Sonus”. Nākamā viesošanās diena būs atvēlēta Alūksnes novadam.
Trešdien rīta pusē kora dalībnieki dosies ekskursijā pa Alūksni, bet vakarā pulksten 19.00 notiks otrs koncerts, par kura norises vietu izvēlēta Opekalna baznīca. Arī šajā koncertā viesus papildinās Apes jauktais koris un Alūksnes koris “Sonus”, kuriem pievienosies Smiltenes jauktais koris “Vidzemīte”. I.Sāre norāda, ka abos koncertos kolektīvi uzstāsies katrs ar savu koncertprogrammu, bet koncerta noslēgumā tiks izpildītas dažas kopdziesmas.

Kultūra