Valmieras teātris viesosies ar izrādi „No saldenās pudeles”

Alūksnes pilsētas tautas namā 4.decembrī pulksten 19.00 būs skatāma Valmieras teātra izrāde „No saldenās pudeles”. Rūdolfa Blaumaņa joku lugas režisors ir Felikss Deičs. Šī luga ir režisora sestais Rūdolfa Blaumaņa darba iestudējums.

Komiskiem un dramatiskiem pārpratumiem pilnajā lugā režisors atradis kuplu latviešu raksturu buķeti, sākot ar stūrgalvjiem un trača cēlājiem un beidzot ar tiem, kuriem sirds kā uz delnas, un tiem, kurus dēvē par “dziļajiem ūdeņiem”. Tādi cilvēki bijuši visos laikos, tāpēc izrādes notikumi ir pārcelti uz tagadni. „Te nu es beidzot pateikšu visu par latviešiem!” puspajokam un pusnopietni sola Felikss Deičs.

Izrāde stāsta par lepno Mariju, kura, kā visam pagastam zināms, katram netīkamam preciniekam

pasniedz etiķskāba jāņogu vīna glāzi. Bet mājām tik ļoti nepieciešams jauns un apsviedīgs saimnieks! Pie problēmu risināšanas ķeras gan saimnieces, gan saime. Arī šī luga atklāj R. Blaumaņa „parastu cilvēku domas, jūtas un darbošanos neparastos apstākļos”.

„No saldenās pudeles” tapusi 1901. gadā, gadu pirms „Skroderdienām Silmačos”, un daudzējādā ziņā to var uzskatīt par R. Blaumaņa visslavenākās komēdijas tiešu priekšteci.

Lomās: Māra Mennika, Baiba Valante, Dace Eversa, Ilze Lieckalniņa, Ruta Birgere, kā arī Aigars Apinis, Oskars Morozovs, Mārtiņš Liepa, Māris Bezmers un Ģirts Rāviņš.

Izrādes biļešu cenas Ls 4, 5 un 6. To iepriekšpārdošana uz izrādi visās „Biļešu paradīzes” kasēs Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Kultūra