Vasarā notiks pūtēju orķestru defilēšanas svētki

Jau vairākus gadus pēc kārtas Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris ir autors labākajai defilēšanas programmai visā Latvijā. Lai izceltu vērtības, ar kurām alūksnieši var lepoties, nākamā gada vasarā Alūksnē notiks pūtēju orķestru defilēšanas svētki.

Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte atklāj, ka tos plānots rīkot reizē ar ūdens motosporta sacensībām Alūksnes ezerā. “Jau vairākus gadus mēs jūtam, ka, lai piesaistītu vairāk sacensību skatītājus, ir jāliek klāt ne tikai vakara kultūras pasākumu programma, bet kaut kas jāpiedāvā arī dienā,” viņa skaidro. Pēc šā brīža aplēsēm, pirmajos pūtēju orķestru defilēšana svētkos varētu piedalīties četri kolektīvi. S.Eglīte šajos svētkos saskata lielu potenciālu. Tā kā tādi svētki nekur citur Latvijā vēl nav rīkoti, turklāt defilēšanas programmas ir populāras Eiropā, tie ar laiku varētu pāraugt starptautiska līmeņa pasākumā.

Bez defilēšanas svētkiem no jauna nākamajā gadā tiks piedāvāti pirmie Alūksnes muižas svētki, kas paredzēti 25.februārī. S.Eglīte atgādina, ka jau pagājušajā gadā mēģināts attaisnot Alūksnes kā ziemas pilsētas nosaukumu, rīkojot sniega festivālu. Ierobežotā budžeta dēļ pasākums atcelts. Šoreiz Alūksnes muižas svētki tiks rīkoti, izmantojot projekta “Alūksnes Jaunās pils kompleksa ēku un muižas parka objektu rekonstrukcija”. Tāpat no jauna tiks rīkoti novada senioru svētki Mārkalnē, uz kuriem tiks aicināti arī tuvāko kamiņu novadu pārstāvji. Tie saistīti ar nākamā gada tēmu Eiropā, par kuru izvēlētas aktīvās vecumdienas un paaudžu solidaritāte.

Kultūra