Vecgulbenē būs introvertās mākslas festivāla

No 16. līdz 18.jūlijam Vecgulbenes muižā norisināsies introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem” (latīn. – „uz gaismu”). Festivāls ieinteresēs tos, kuri meklē atbildes uz būtiskajiem jautājumiem – kas es esmu? kurp es virzos?

16.jūlijā 20.00 skanēs koncerts “Sarunas ar klusumu” Laimas Jansones izpildījumā ( etnogrāfiskā kokle). Otrajā dienā, 17.jūlijā, 18.00 koncertprogrammu „The Spirit of Sound” izpildīs sārodists Akašs Sergejs Ancupovs,, britu-indiešu tablists Sandžū Višnu Sahai  un tampuriste Ludmila Žurkova. Turpretim naktī no 17. uz 18.jūliju  koncertā „Nakts meditācija” līdz pašam rītam skanēs paša M. Bārlija improvizācijas, apvienojot čella un elektronikas skaņu tembrus, kā arī  Sandžū Višnu Sahai izpildījums.

Jēdziens „introverts” mūzikas terminoloģijā pirmo reizi tika pielietots šī festivāla kontekstā, tagad nozares speciālisti nereti ar to apzīmē augstvērtīgu un dziļu mākslas darba saturu vai iespaidu. Festivāls piedāvā ne vien profesionālu un kvalitatīvu mākslu, apvienojot visdažādāko žanru un stilu mūziku un mākslas veidus interesantās koncertprogrammās, bet padziļina mākslas izpratni un sniedz alternatīvu skatījumu uz tās lomu garīguma kontekstā. Ideja, kurā garīgums ir mākslas rosināts, kļūst interkulturāla un saprotama ikvienam garīguma meklējumos esošam indivīdam. Festivāla „Ad Lucem” būtība ir ar mākslas spēka palīdzību sekmēt cilvēka iekšējās pasaules atvērtību, vairot apmeklētāju izpratni par laikā un telpā universālām vērtībām un globālā nozīmē harmonizēt kultūrvidi. Festivāls piedāvā auditorijai iespēju no pasīva klausītāja kļūt par radošās programmas dalībnieku – ne tikai klausīties koncertus, bet piedalīties Festivāla radošajās darbnīcās, rast domubiedrus un gūt dziļāku un paliekošāku mākslas baudījumu un ieguvumu.

Pasākuma organizatori atzīst, ka Vecgulbenes muižas komplekss ir brīnišķīga vieta šāda projekta realizācijai – baronu fon Volfu 19. – 20. gs. veidotajā īpašumā tagad renovēta augstas klases viesnīca un šobrīd lielākā koncertzāle Vidzemē ar 400 klausītāju ietilpību.

Kultūra