Veido stāstu par sentēvu tradīcijām 2

29.oktobrī pulksten 19.00 Apes tautas namā notiks projekta “Ak, šī jaukā lauku dzīve Apes novada dziesmās, dejās un darbos” noslēguma koncerts. Tas izskanēs kā stāsts par senču dzīvi – dabu, darbu, ikdienu, svētkiem, tikumu, mīlestību un citām agrāko laiku vērtībām.

“Ar šīs koncertprogrammas palīdzību vēlamies veicināt mūsdienu sabiedrības atgriešanos pie pamatvērtībām un sentēvu tradīcijām, izceļot sev īpašo un raksturīgo – akcentēt labi padarīta darba, apkārtējās dabas, kā arī cilvēku attiecību skaistumu un neatkārtojamību,” saka Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Daļu koncertprogrammas skatītājiem bijusi iespēja vērot “Kalnarušķos” Līgosvētku pasākumā. Saglabājot kultūras mantojumu un turpinot iesākot jaunrades procesu, Valda Zilvera dziesmu cikls “Skaņi skand Apes dziesmas” papildināts ar trīs Gunta Brutāna veidotām tautas dziesmu apdarēm, kas raksturīgas tikai šai pusei. Tā kā koncertprogramma vērsta uz Apes pilsētas un Apes novada vienreizības un unikalitātes atklāšanu, tad arī koncerta stāstu uz skatuves izdejos un izdziedās vietējie amatiermākslas kolektīvi.

Tas ir Apes novada jauktais koris un deju kolektīvs “Metenis”. Viņiem palīdzēs draugi no Alūksnes novada – deju kopa “Jukums”. Koncerta scenārija autore ir Santa Sāre, bet to vadīs Ilze Ēvele ar meitu Signi, Dina Meistere ar dēlu Bruno, kā arī Sandra Troska un Mārtiņš Muižnieks. Koncertprogramma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Vidzemes plānošanas reģiona un Apes novada domes atbalstu.

Komentāri 2

nu tad viens pasākums pēc ilga laika. Nav saprotams par ko sāres saņem algu kā direktores Apē un Virešos, ja pašas neprot neko vadīt, tikai vāc kaut kādus mistiskus ziedojumus un par to nav informācijas kur paliek nauda....

pirms 9 gadiem, 2011.10.30 21:40

Kultūra