Veiksmīgi turpina sadarbību ar franču kolektīvu

Franču tradicionālās kultūras kopas viesošanās Alūksnes novadā apliecināja, ka pirms vairākiem gadiem sāktā sadarbība starp Lejasreinas departamentu un Vidzemes plānošanas reģionu turpinās, veidojot arvien ciešākus kontaktus starp Alsviķu deju kopu "Jandāls", Jaunlaicenes folkloras kopu "Putnis" un Berštetes kultūras kopu.

"Tradicionālās kultūras kopas dalībnieki iepazīstināja ar franču mūziku un dejām trīs koncertos: Jaunlaicenes Muižas svētkos, Alsviķu pagastā un Gulbenes Pilsētas svētkos. Veiksmīga sadarbība veidojas, ja abas puses to vienlīdz stipri vēlas. Tā tas acīmredzami ir šajā gadījumā, turklāt viesu uzņemšanā aktīvi iesaistījās vietējie iedzīvotāji," vērtē Lejasreinas departamenta un Vidzemes plānošanas reģiona sadarbības koordinatore Dace Resele.


Jaunlaicenes pagasta kultūras darba organizatore Māra Svārupe atzīst, ka viesu uzņemšana no 28.jūlija līdz 1.augustam ir izdevusies. Muižas svētku koncertā "Pēc 220 gadiem..." atkal skanēja franču valoda.

 "Jaunlaicenes muižas saimniece ir bijusi francūziete Marija Klementīne de Falluā, kuru apprecēja barons Volfs. Tā veiksmīgi tika saistīta pagātne ar tagadni. Koncerta pirmajā daļā franču viesi parādīja aristokrātu galma dejas, otrajā daļā - tautas dejas," informē M.Svārupe. Jaunlaicenes muzejā franči aizrautīgi iesaistījās visās aktivitātēs.


Ciemiņi apskatīja novada skaistākās vietas - V.Ķirpa Ates muzeju un Grūbes HES - un apciemoja keramiķi Uģi Puzuli, kur podnieku darbnīcā gatavoja māla izstrādājumus.

"Ir abpusējs prieks, ka mūsu tikšanās izdevās. Turklāt atbraukuši bija tie paši cilvēki, pie kuriem mēs ciemojāmies pagājušajā gadā Lejasreinas departamentā,," atzīst deju kopas "Jandāls" vadītāja Ilze Līviņa.

Kultūra