Vēlas atjaunot sieviešu kustību 4

Pēc vairāk nekā pusotra gada pārtraukuma darbību atsākusi Alūksnes novada sieviešu apvienība “Katrīna”. Tās pirmā tikšanās pēc ieturētās pauzes notika pagājušajā sestdienā, kad Alūksnes un Apes novadu sievietes tika aicinātas pulcēties Jaunlaicenē. Foto

Lai gan šim uzaicinājumam atsaucās vien dažas, ikviena pasākuma dalībniece pauda prieku par atkalredzēšanos. Sieviešu attiecību īpašo saikni vairākkārt uzsvēra Alūksnes novada sieviešu apvienības “Katrīna” vadītāja Daiga Sliņķe.

Kaut arī sievietes tiek uzskatītas par mājas pavarda sargātājām un to loma ģimenes dzīvē ir neatsverama, sieviešu starpā valda attiecības, kam piemīt sava vērtība un ko nav iespējams aizstāt ne ar ko citu. “Lai cik labs būtu mīļotais vīrietis, ir lietas, ko spēj saprast tikai otra sieviete,” norāda D.Sliņķe.

Ar mērķi stiprināt īpašo saikni sieviešu starpā un radīt spēka avotu ikdienas rūpēm savulaik dibināta Alūksnes novada sieviešu apvienība “Katrīna”. D.Sliņķe uzskata, ka pašreizējā laikā apvienības darbībai ir sevišķi liela nozīme. Tieši tāpēc nolemts uz nākamo tikšanās reizi vēl cītīgāk piestrādāt, lai vienkopus saaicinātu iespējami plašāku sieviešu loku, jo, kā apgalvo D.Sliņķe, iziešana sabiedrībā ļauj ne tikai paplašināt savu redzesloku, bet arī vienlaikus palīdz atskārst, cik bagāti esam mājās.

Pirmais solis ceļā uz šīm atziņām tika sperts jau sestdienas pasākumā. Tajā tikšanās dalībnieces sagaidīja Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis” ar saviem priekšnesumiem. Pēc svinīgajām runām Jaunlaicenes tautas nama telpās notika iepazīšanās ar Jaunlaicenes muižas muzeju. Kopā ar muzeja vadītāju Sandru Jankovsku aizritēja tikšanās neformālā daļa. Tās laikā viešņas tika aicinātas izmēģināt maizītes cepšanu uz ugunskura liesmām, nodegustēt katras atvesto cienastu jeb pašu gatavotos salātus, bet pasākuma izskaņā izmēģināt veiksmi loterijā, kas laimesta ieguvējām ļāva tikt pie interesantām un sadzīvē noderīgām lietām.

Komentāri 4

Latvijā sen nav sieviešu, tik bābas un ***s. Vai šām vēl kopā sanākšana vajadzīga? Pasarg, Dievs!

pirms 10 gadiem, 2010.10.02 04:33

Pexis

Bet bildē viens tak pēc veča izskatās !!!:D Vai tas tikai melno darbu veicējs dāmu sabatā... ?

pirms 10 gadiem, 2010.10.01 14:59

xxxx

Vai tad lidz sim sievietes nekustejas???????Tas virsraksts interesants

pirms 10 gadiem, 2010.10.01 14:29

Kultūra