Vestards Šimkus Alūksnē atgriežas ar NOVECENTO!

Svētdien, 24.septembrī plkst. 19.00 atkalsatikšanās ar izcilo Vestardu Šimkus! Šoreiz neparastā koncertizrādē "Tūkstošdeviņsimt" jeb "Novecento", piedaloties Latvijas Nacionālā teātra aktierim Kristapam Ķeselim!

Režisors Dmitrijs Petrenko aicina ieskatīties sevī, lapojot itāļu meistara garstāstu monologa formā "Novecento (“Tūkstošdeviņsimt”).
Grāmatā rodams stāsts par neparasta mūziķa likteni, kurš izaudzis uz kuģa, nekad no tā nenokāpjot uz sauszemes. Viņš spēlē klavieres tā, kā neviens pirms viņa to nav darījis. Cilvēki no visas pasaules meklē iespēju dzirdēt šo klavierspēles ģēniju, bet, lai klausītos viņa spēlē, ir jādodas ceļojumā pāri okeānam.
Mūziķa – pianista lomā iejutīsies izcilais pianists Vestards Šimkus. Stāstītājs būs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristaps Ķeselis.

Pasaulslavenais itāļu rakstnieks un diplomētais filozofs Alesandro Bariko (1958), kurš pēta stikla pilis, zīdu un Homēru, jaunībā daudz domājis par mūziku un pat rakstījis grāmatas par to. Bariko ir erudīts un arī pietiekami provokatīvs, savā ziņā nedaudz kašķīgs cilvēks. Viņam patīk prātulu mežģīnes un aplūkojamā objekta attīrīšana no triviāliem pieņēmumiem.

Mūziķi:
Vestards Šimkus, klavieres
Kristaps Ķeselis, stāstnieks
Režisors Dmitrijs Petrenko

Kultūra