Vētī vasarā paveikto 4

Pagājusī vasara pasākumu piedāvājuma ziņā bijusi viena no pēdējos gados bagātākajām un piepildītākajām Alūksnes novadā. Līdzās zaļumballēm un dažādu mākslinieku koncertiem tika rīkoti vairāki lieli pasākumi, kas pulcējuši skatītāju tūkstošus.

Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte atgādina, ka tie ir Vidzemes un Latgales skolu pūtēju orķestru svētki, Vidzemes un Latgales Dziesmu diena, pirmie Alūksnes novada svētki, Alūksnes pilsētas svētki, ūdens motosporta sacensības un Bānīša svētki “Spēks ir dzelzī!”. Tajos gūto pieredzi plānots ņemt vērā, veidojot nākamās sezonas piedāvājumu, pie kura darbs uzsākts jau šobrīd.

Iepazīstinot ar šīs vasaras notikumiem Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas deputātus, S.Eglīte atklāja, ka vairums pasākumu bija par brīvu, tāpēc to ieguvums skaitļos nav izmērāms. Katrs no pasākumiem piesaistījis vairāk nekā 1000 apmeklētāju, dodot pienesumu vietējiem uzņēmējiem un popularizējot novadu ārpus tā robežām. No minētajiem pasākumiem nākamajā gadā plānots rīkot gandrīz visus, izņemot pūtēju orķestru svētkus un koru sadziedāšanās pasākumu. S.Eglīte skaidro, ka šie ir specifiski pasākumi. Lai saglabātu apmeklētāju interesi, tos turpmāk varētu organizēt ar dažu gadu pārtraukumu.

Lielākās pārdomas raisījuši pirmie Alūksnes novada svētki. Ja iepriekš pastāvējusi doma katru gadu tos rīkot citā vietā, tad tagad nonākts pie secinājuma, ka nekur citur tie nevarēs piesaistīt tik lielu cilvēku daudzumu, kā tad, ja tiek rīkoti novada centrā. Tāpat S.Eglīte uzskata, ka šis varētu būt viens no tiem pasākumiem, kur viss tiek piedāvāts bez maksas. “Ja pilsētas svētkos par atsevišķiem pasākumiem ir jāmaksā, tad novada svētki varētu būt tie, kur cilvēki pilnīgi visur var piedalīties par brīvu,” viņa saka. Šobrīd tiek plānots, ka nākamajā gadā novada svētkus varētu apvienot ar mācību gada noslēgumu, organizējot tos sadarbībā ar Izglītības pārvaldi.

Sezonas nozīmīgākais un dārgākais pasākums bijuši Alūksnes pilsētas svētki, kuru organizēšana prasījusi vairāk nekā 11 000 latu. Lai gan par tiem saņemtas pozitīvas atsauksmes, S.Eglīte norāda, ka nākamajā gadā būtu vērts piedomāt par plašāku svētku reklāmu nacionālajos masu medijos – radio un televīzijā. “Pierādījums tam, cik ļoti reklāma televīzijā strādā uz apmeklētāju piesaistīšanu, ir Pļaujas svētki Atē. Valsts kultūrkapitāla fonds iedeva naudu, lai muzejs varētu reklamēt šo pasākumu televīzijā. Jūs paši redzējāt, cik ļoti tas nostrādāja, lai gan svētki tiek rīkoti katru gadu un tas nav nekas jauns,” viņa spriež.

Tā kā nākamajā gadā Livonijas pilsdrupām aprit apaļa jubileja, tad visus lielos pasākumus plānots organizēt, akcentu liekot uz Pilssalu un pilsdrupām. Jāatgādina, ka līdzīga prakse piekopta arī šajā gadā, lielajiem pasākumiem izskanot “Atzelei - 900” zīmē. Savukārt Alūksnes pilsētas tautas nama direktore Sanita Bērziņa rosināja rast risinājumu saistībā ar tualešu nodrošināšanu un atkritumu savākšanu pēc lielajiem pasākumiem. Kaut gan šie pakalpojumi tiek pirkti no pašvaldības aģentūras “Spodra”, izmaksas veido ievērojumu daļu no pasākumam atvēlētā budžeta. “Tas izmaksā daudz un ir nepietiekami,” viņa vērtē, mudinot padomāt par cita veida alternatīvu.

Komentāri 4

---

Skaidri redzams, ka kultūrai paškritika sveša! Un neviens te nedrīkst iebilst!

pirms 9 gadiem, 2011.10.07 09:46

oktobris Alūksnes kultūras iestādēs!

Nu kā var teikt, ka Alūksnes Tautas nams, bibliotēka, muzejs neko nav darījis!!! Ja Jūs neapmeklējat pasākumus, nenozīmē, ka to nav! Visa vasara, arī tagad rudens ir piedāvājumiem bagāts un tur ar Eglītes kundzi nav nekāda sakara!
Ieskatam un informācijai OKTOBRIS:
Tautas nams:
1. oktobrī 13.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju kora „Atzele” Skolotāju dienai veltīts koncerts. Ieeja: brīva.
1. oktobrī 21.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā tautas nama sezonas un Lielās zāles atklāšanas balle kopā ar grupu „Rakari” un Uldi Mūrnieku. Ieeja: iepriekšpārdošanā Ls 1,50, pasākuma dienā Ls 2. Galdiņu rezervācija no 19. septembra.
7. oktobrī 19.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā Santas Zapackas un Harija Ozola koncerts „Ar mīlestību un smaidu!”. Ieeja: Ls 3 un Ls 4. Biļešu iepriekšpārdošana Alūksnes pilsētas Tautas nama un „Biļešu paradīzes” kasēs.
15. oktobrī 14.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” 45 jubilejas izstādes "Labirints" atklāšana.
20. oktobrī 13.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā Valmieras teātra muzikālā izrāde „Šreks - tāltālā meža varonis”. Ieeja: iepriekšpārdošanā Ls 2, pasākuma dienā Ls 2,50. Biļešu iepriekšpārdošana Alūksnes pilsētas Tautas nama un „Biļešu paradīzes” kasēs no 14. septembra.
21. oktobrī 18.30 Alūksnes pilsētas Tautas namā „Dailes teātra” izrāde „Zagļi”. Ieeja: Ls7, Ls 6, Ls 5. Biļešu iepriekšpārdošana Alūksnes pilsētas Tautas nama un „Biļešu paradīzes” kasēs.
29. oktobrī 16.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā Kinopunkts piedāvā filmu „Medības”. Ieeja no 18 gadu vecuma! Ieeja: Ls 0,01.
bibliotēka:
Literatūras izstādes:
01. – 31.10. Gribētu apmānīt laiku. /M. Svīrei – 75/ (abonementā).
01. – 31.10. Modes un mākslas stili (lasītavā).
01. – 31.10. Dzīvo siltāk! (ES informācijas punktā).
03. - 14.10. Mīļdzīvnieki (bērnu literatūras nodaļā).
24. - 31.10. „Viss gaišums tevī...” /populārajam bērnu autoram U. Auseklim – 70/ (bērnu literatūras nodaļā).
03. - 31.10. G. Ozoliņa un V. Blūma izstāde „Fotomirkļi” (bērnu literatūras nodaļā).

5. oktobrī 16.00 tikšanās ar dzejnieci Maiju Laukmani.
03. - 17.10. „Esi mans draugs” stāsts par rudeni un draudzību 1. – 4. klasei (bērnu literatūras nodaļā).
12. oktobrī diena bez datora (bērnu literatūras nodaļā).
17. - 24.10.tikšanās ar jaunajiem literātiem (bērnu literatūras nodaļā).
10. - 24.10. radošā darbnīca bērniem „Rudens noskaņas” (bērnu literatūras nodaļā).
21. oktobrī „Mēs varam mācīties no ziediem” - tikšanās ar dzejnieci Inesi Toru un māksliniecei Solveigu Kļaviņu.
31. oktobrī Jauno grāmatu diena (abonementā).
muzejs:
Izstādes: Trešā vēsturiskā izstāde „Neskati vīru no cepures!” no cikla „Alūksnes amatnieki 20. gs. sākumā”. Izstādē apmeklētāji iepazīsies ar 20. gs. 20. - 30. gadu cepurnieku, drēbnieku un kurpnieku amatu alūksniešu gaumē.
Vēsturiska izstāde par Alūksnes pilsētu „Krustpunktā”. Vēstījums par Alūksnes pilsētas attīstību no 18. gs. beigām līdz 20. gs. pirmajai pusei.
Izstāde no muzeja krājuma „Senču istaba”. Izstāde iepazīstina muzeja apmeklētājus ar latviešu sadzīvi no 19. gs. sākuma līdz 20. gs. 20. - 30. g.
Vēsturiska izstāde no muzeja krājuma „Seno rotu skaistums”. Ekspozīcijā izstādītas Alūksnes muzeja ar VKKF atbalstu restaurētas senās rotas, kas atrastas novada teritorijā – kaklariņķi, aproces, gredzeni, zvārgulīši

pirms 9 gadiem, 2011.10.06 08:01

!!!

Pārējās pilsētas kultūras iestādes savu darba laiku pavada bezdarbībā! Lai arī ēkās notiek remonti, bet kas ieplānots 2012. gadam vēl nekas nav dzirdams! Varam jau arī iztikt 1x gadā pailsētas svētki, tad ziemasvētki un jaņī! Strādā, bet mēs izklaidējamies! Braukā pašdarbnieki pa ārzemēm atrādoties. Nesaprotu, kāds mums iedzīvotājiem no tā labums? Vajadzētu aju biežāk kultūras iestāžu vadītājiem informēt sabiedrību par iecerēm. Izliekas, ka dažas pilsētas kultūras iestādes darbinieki uzskata par pienākumu algu saņemt. Ir jau labi, ka Eglītes kundze visur var būt galvenā, bet vajadzētu jau ļaut arī padotajiem sevi pierādīt darbos1

pirms 9 gadiem, 2011.10.05 18:46

???

Cik saprotu tad ir Alūksnes novada Kultūras un sporta nodaļa, bet lasot šo ''atskaiti'', var saprast, ka nodaļa strādā tikai pilsētai, jo saruna ir tikai par pilsētā notikušajiem svētkiem. Kādi uzdevumi ir tautas namam?

pirms 9 gadiem, 2011.10.04 20:37

Kultūra