Vidzemes mākslinieku darbu izstādē „Es mīlu tevi tā...” Alūksni pārstāvēs 15 mākslinieki

Tradīcija apkopot Vidzemes mākslinieku darbus vienā izstādē tika ieviesta 20.gadsimta 80.gados kā vairāku zināmu mākslas meistaru sadarbības projekts. Pirms trim gadiem Vidzemes mākslinieki un mākslas izstāžu kuratori lēma, ka tradīcija jāatjauno, reizi gadā dodot iespēju satikties profesionāliem māksliniekiem, kuru „saknes” ir Vidzemē. Savukārt skatītājiem tas ļautu vienuviet ieraudzīt jaunākos darbus. Par to informē Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

2013.gadā Vidzemes novada mākslas izstāde ar 60 mākslinieku piedalīšanos notika Madonā, bet pirms gada Cēsīs šāda tikšanās pulcēja jau 78 māksliniekus. Plānots, ka izstādē piedalīsies ap 77 māksliniekiem no septiņiem vēsturiskajiem rajoniem – Alūksnes, Cēsīm, Gulbenes, Limbažiem, Madonas, Valkas un Valmieras. 

"Alūksni pārstāvēs 15 mākslinieki: gleznotāji Rita Balane, Gintars Čerbikovs, Lilija Kukle, Antra Lielmane, Daina Rudzīte, Anita Šteinerte, Ivars Vecāns, Anita Vēliņa, Ojārs Vēliņš un Rauls Zitmanis, Gunārs Ozoliņš – akvareļi, Līga Vēliņa – grafika, Irita Melece – porcelāns, Uģis Puzulis – keramika un Elita Salaka – tekstils. Radošo personību vidū ir 14 Valmieras pilsētas un novadu mākslinieki, no Cēsīm būs 20 mākslinieki, Limbažu novadu pārstāvēs deviņi mākslinieki,  no Madonas nāks deviņi mākslinieki, ar Gulbenes pusi iepazīstinās četri mākslinieki, savukārt Valku pārstāvēs pieci mākslinieki," norāda J.Deičmane.

Izstādes tēma izvēlēta saskaņā ar šajā gadā Latvijā izsludināto Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gadu. Moto „Es mīlu tevi tā...” rasts pēc Raiņa dzejoļa.

J.Deičmane stāsta, ka izstādes darbi tiks eksponēti Valmieras muzeja Izstāžu namā (līdz 16.maijam), Valmieras Kultūras centrā (līdz 30.aprīlim) un Valmieras integrētajā bibliotēkā (līdz 16.maijam).

"Atklāšanas pasākums notiks 11.aprīlī plkst.13.00 Valmieras muzejā, plkst.14.00 - Valmieras Kultūras centrā un plkst.14.30 - Valmieras integrētajā bibliotēkā. Izstāde noslēgsies 16.maijā līdz ar Muzeju nakts pasākumiem," atklāj speciāliste.

Pasākumu programma pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā „Mākslas mēnesis 2015”.

Kultūra