X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerti

Aicinām iegādāties svētku biļetes un braukt uz Rīgu skatīties, kā uzstājas savējie.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertu apraksti

Bērnu simfonisko orķestru koncerts

6. jūlijā plkst. 19.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā

Koncertā piedalās četri labākie Latvijas bērnu simfoniskie orķestri, un tajā skanēs latviešu simfoniskās mūzikas klasika: J. Andrejs „Ačikops", E. Dārziņš „Melanholiskais valsis", kā arī A. Dvoržaks „Slāvu deja Nr.8", J. Brāmss „Ungāru deja Nr.1", R. Rodžers mūzika no kino filmas „Mūzikas skaņas", J. Štrauss „Perpetum Mobile".

Jaunrades kora dziesmu koncerts „Radītprieks"

7. jūlijā plkst. 20.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā

Koncertā skanēs cikls „Dziesmas par Latvijas upēm", kuru speciāli šiem svētkiem radījuši 8 ievērojami latviešu komponisti. Skanēs arī A. Maskata, U. Marhilēviča un R. Paula jaundarbi. Dziesmas atskaņos Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolas jauktais un zēnu koris, kā arī Rīgas Doma kora skolas zēnu un meiteņu koris.

Pūtēju orķestru koncerts „Priecīgs koncerts"

8. jūlijā ģenerālmēģinājums plkst. 15.00, koncerts plkst. 20.00 „Ķīpsalā"

Pūtēju orķestriem aranžēta un īpaši sacerēta skaņdarbu krāsainība - tautas melodijas, garīgā un klasiskā mūzika, latviešu klasika, opermūzika, kā arī latviešu un pasaules populārās mūzikas skaņdarbi. Koncerta viesi: komponisti Juris Kulakovs un Līga Celma, dziedātāja Kristīne Zaharova, sitamo instrumentu solists Rihards Zaļupe, grupas „Labvēlīgais tips" solists Andris Freidenfelds un maestro Raimonds Pauls. Īpašs mirklis koncertā būs, kad vienlaicīgi muzicēs vairāk nekā 1000 mūziķu.

Mūsdienu deju koncerts

8. jūlijā ģenerālmēģinājums plkst. 12.00, koncerti 9. jūlijā plkst. 12.00 un 19.00 Rīgas Kongresu namā

Mūsdienu deja apvieno dažādu žanru stilus: hip hop, street dance un popa stils, šova, brīvā deja, kustību teātris, pantomīma, improvizācija u.c. Koncertā Rīgas Kongresu namā 41 mūsdienu deju kolektīvs izdejos spilgtas un oriģinālas horeogrāfijas, kuras papildinās laiku un telpu ar efektīvām video vizualizācijām.

Tautas mūzikas koncerts „Saule sēja sidrabiņu"

9. jūlijā plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības nams

Koncertā piedalīsies koklētāju ansambļi, lauku kapelas, un citi tautas mūzikas ansambļi, kā arī solisti vokālisti, vokālie ansambļi un Pūces Etnogrāfiskais orķestris. Skanēs aranžēta tautas mūzika un Valta Pūces jaundarbs „Putnu dziesmas".

Koru koncerts „Mana zeme - zemīte skaistā"

9. jūlijā ģenerālmēģinājums plkst. 18.00, koncerts 10. jūlijā plkst. 19.00

Skanot vairāk nekā 12000 bērnu un jauniešu balsīm, tiks izpildītas dziesmas, kas radītas iepriekš un kuras nav zaudējušas savu nozīmi arī šodien, kā arī mūsu komponistu I.Kalniņa, Ē. Ešenvalda, R.Paula, U. Marhilēviča un A. Maskata jaunās dziesmas. Koncertā piedalīsies arī tautas deju ansambļu dejotāji, pūtēju orķestru dalībnieki un folkloras kopu dziedātāji, kā arī iemīļoti solisti - R. Kaupers, J. Apeinis, P. Dukure, Aisha, Kārlis Bumeisters u.c.

Folkloras kopu koncerts „Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja"

9. jūlijā plkst. 20.00 Rīgas Tehniskajā universitātē

Folkloras programmas „odziņa" ir bērnu un jauniešu folkloras konkursu uzvarētāju koncerts „Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja", kas parāda tradīciju mantinieku mērķtiecīgu virzību uz individuālu pilnveidošanos un saskanīgu sadarbošanos dziedot, muzicējot un dejojot.

Kultūra