Zeltiņos koncertēs "Roja"

8. martā 19.00 Zeltiņu tautas namā skaistākās dziesmas par mīlestību grupas „Roja” izpildījumā skanēs koncertprogrammā „ Es savu sirdi devu Tev”.

Grupa “Roja”  dibināta 1998.gadā, dzīvespriecīgie mūziķi dzied par mīlestību, jūru un dzīves vētrām. Šajā laikā izdoti jau četri mūzikas albūmi, spēlēts neskaitāmi daudzos koncertos un ballēs. Aktīvi piedalījušies “Latvijas Radio 2” aptaujās, “Latvijas šlāgeraptaujās”, “Dzintara dziesmu aptaujās” u.c.

Runājot par dalību labāko dziesmu aptaujās, mūziķi atzīst, ka tajās var just spēcīgu konkurenci, jo Latvijā ir daudz labu grupu. Nav jau nekāds noslēpums, ka, rakstot šlāgeri, dziesmai ir jābūt valsītim, tādam vitedžam, kas atsauc atmiņā jaunības laiku. Savulaik lielu popularitāti ieguva dziesma “Kamenes deja”, kas aptaujā konkurēja ar grupas “Baltie lāči” dziesmu “Skaidra valoda”. Bet galvenais vērtētājs ir klausītājs, viņš būs tas, kas pateiks, kas ir labs un kas – slikts.

Šobrīd grupā spēlē Jānis Kalniņš (vokāls, taustiņi), Jānis Tabūns (soloģitāra), Ando Krūklis (basģitāra, vokāls), Bruno Krautmanis (bungas).

Mūziķis, dziedātājs un dziesmu autors Jānis Kalniņš pasaulē nācis Rojā 1971. gada 26. maijā kapteiņa ģimenē. Ar muzikālām dotībām apveltīta Jāņa māte, kas bērnībā skubināta braukt mācīties dziedāšanu uz Rīgu, taču šo plānu vēlāk īstenoja viņas dēls. Mācoties 3. klasē, Jānis aizrāvās ar mūziku, sevišķi pūšaminstrumentu spēli. Sapni par saksofonu īstenot neizdevās, Kalniņš iestājās Rojas mūzikas skolas trompetes klasē, kuru absolvēja 1986. gadā. Vēlāk mūzikas vidusskolai sekoja darbs Ventspils profesionālajā pūtēju orķestrī un obligātais dienests Latvijas armijā. Kalniņam paveicās nokļūt Iekšlietu ministrijas orķestrī. Pēc dienesta tika atsāktas aktīva mūziķa gaitas. Ventspilī cieša draudzība Kalniņam izveidojās ar komponistu, aranžētāju un taustiņinstrumentālistu Ivaru Makstnieku, kas pamudināja Jāni nopietni pievērsties dziesmu sacerēšanai. Makstnieks aranžēja pirmās Kalniņa dziesmas, un 1998. gadā klajā nāca pirmais grupas Roja albums Laiks mīlēt.

Grupā Roja Jānis Kalniņš visu šo laiku ir galvenais dziesmu autors, vadošais solists un taustiņinstrumentālists. 2000. gadā tika izdots grupas otrais albums Tavs smaids, pēc pieciem gadiem tam sekoja albums Mazliet no vēja. Tā kā mūziķim patīk eksperimentēt, pa šiem gadiem grupas Roja skanējums regulāri mainījies, piemēram, iesaistot akustiskos instrumentus. 2009. gada nogalē Kalniņš izlēma mainīt savas mūzikas stilu un no šlāgera pievērsās popmūzikai, izdodams dažas dziesmas solo atkal sadarbībā ar Ivaru Makstnieku.
2010. gadā izdots pagaidām pēdējais grupas Roja albums Kamenes deja.

Paralēli muzicēšanai grupā Roja, Jānis Kalniņš darbojas arī individuāli - gan spēlējot balles, jubilejas, kāzas, gan vadot un apskaņojot visdažādākos pasākumus. Jāņa Kalniņa lielākie grāvēji Mazliet no vēja un Kamenes deja savulaik ierindojušies Latvijas populārāko dziesmu aptauju virsotnē.

Piedalies konkursā un laimē ielūgumus šeit.

Kultūra