Zeltiņu „Kontakts” – teātra odziņa 10

Zeltiņu drāmas kolektīvs ir viens no vislabākajiem Alūksnes novadā un veiksmīgi sevi apliecina arī ārpus tā robežām. Režisores G.Palejas sirdsdegsme un pašaizliedzīgā enerģija ir apbrīnojama, bet „Kontakta” dalībnieku spēja iejusties katrā - pat ķecerīgā – lomā līdzinās profesionālu aktieru sniegumam. Tas nepaliek nepamanīts novada un reģiona skatēs – piemēram, arī šogad, kad martā Madonā, kur risinājās Vidzemes reģiona amatierteātru iestudējumu skate, „Kontaktu” sumināja par vitālu un artistisku teatralitātes apliecinājumu, izrādot A.Čehova „Jubileju”.

Par īstenu teatralizētu jubileju tika pārvērstas arī 15. dzimšanas dienas svinības. Uz „Kontakta” iestudēto izrādi „Jubileja” bija ieradusies teātra kritiķe Smuidra (Sanita Eglīte) ar kaimiņu meiteni (Amanda Bašmakova) un kāds mākslinieks - mūziķis (Didzis Eglītis). Visi kopā viņi vēroja izrādi, atzīstot to par izcilu, bet pēc tam svinības turpinājās teātra kritiķes dzīvoklī, kur viņa kopā ar mākslinieku pārlapoja „Kontakta” albumus, atceroties iestudētās lugas un piedzīvoto, baudīja talantīgās dziedātājas A.Bašmakovas priekšnesumus. Katru aktieri, kurš šajos gados spēlējis „Kontaktā”, aicināja arī teātra kritiķes dzīvoklītī, sumināja un pacienāja ar īpašām „teātra odziņām”. Kopš pirmsākumiem joprojām savam teātrim uzticīgi ir Aiga Mūrniece un Andrejs Cauka, kuri saņēma Kultūras ministrijas Atzinības rakstus par radošu ieguldījumu teātra kolektīva darbībā. Teju no pirmsākumiem kolektīvā spēlē arī Vilnis Vanags – viņš „Kontaktā” ir aktieris, kurš šajos gados tēlojis visvairāk dažādu lomu. Arī viņu sumināja ar Kultūras ministrijas Atzinības rakstu. Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra Atzinības rakstus saņēma Kārlis Jakobsons, Alūksnes novada pašvaldības Pateicības par atbalstu un personīgo ieguldījumu teātra izaugsmē – Sandra Magaziņa, Vita Kalēja, Elita Laiva un Vilhelms Lovniks, kurš vienmēr gādā par muzikālo sniegumu. Šajos gados teātrim uzticīgi bijuši arī Vanda Cauka, Silva Zariņa, Māris Dzenis, Oksana Spirka, Dailis Jakovļevs, Tamāra Kustova, Ieva Bolovņikova, Salvis Kalējs, Ilze Umure, Irīda Vanaga, Dace Mūrniece, Inita Cinglere, Guntis Tučs, Kaspars Adamovs, Baiba Lietapure, Raivis Līdaks, Iveta Zaķe, Dzintra Škapare, Iveta Bukovska, Dailis Bebris un Ivars Laiva.

Savukārt „Kontakta” režisori G.Paleju sumināja ar Kultūras ministrijas Pateicību par profesionālu un mērķtiecīgu darbu, veidojot un attīstot lokālo kultūrvidi Alūksnes novadā, Zeltiņu pagastā, bet visam kolektīvam tika pasniegts Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra Atzinības raksts par mērķtiecīgu un radošu darbību amatierteātru nozarē. G.Paleja atzīst – to, kas ir sirdī, ne vienmēr var izteikt vārdiem. „Es varu pateikties liktenim, ka viņš manā dzīvē ir ierakstījis šos 15 gadus kopā ar jums, mani mīļie aktieri. Tās emocijas, prieku un arī tās asaras, ko kopā esam piedzīvojuši, nevar nopirkt ne par kādu naudu. Paldies mīļajiem skatītājiem, kam mēs šajos 15 gados neesam apnikuši. Vienalga, kāds ārā ir laiks – sals, sniegs, lietus, saule, jūs vienmēr pildāt šo zāli, kad spēlē mūsu teātris,” sacīja G.Paleja. Savukārt „Kontakta” dalībnieki, sveicot savu iemīļoto režisori, bija lakoniski: „Mēs esam laimīgi, ka tu mums esi! Un tagad mēs tevi bučosim!” Pēc pasākuma svinīgās daļas visi devās uz Zeltiņu pagasta muzeju, kas 19.martā pirmo reizi vēra durvis apmeklētājiem jaunajās telpās – kādreizējās Zeltiņu pamatskolas ēkā. Par godu „Kontakta” 15 gadu jubilejai, muzejā iekārtota izstāde par kolektīva darbību, bet pēc tam visi lustējās atpūtas vakarā.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 10

skatītāja

Par izrādes kvalitāti un aktierspēli var spriest tikai un vienīgi speciālisti Mums, parastam skatītājam, var patikt vai nepatikt! Bet zeltinieši ir malači! Lai arī turpmāk viņos nezūd spēlētprieks un Gunitai izturību visu to kopā saturēt!

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 15:37

es gan nepiekrītu tiem 100% nekā ipaša nebij no tā izrādes

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 13:46

#

Burvīgs pasākums!Mums ir vislabākie aktieri un kluba vadītāja:)))

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 20:30

Man arī ļoti patika - humora patiesi netrūka!
Lai raženi nākamie 15 un vēl un vēl...!

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 20:17

Paldies par jautrību, smiekliem, emocijām! Bija pat ļoti labs pasākums!

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 18:31

Īpašs sveiciens Sandrai Magaziņai no kolēģiem kaimiņnovadā! :)

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 11:35

teātra kritiķe

Ir arī īstena teātra odziņa zeltinieši - viņu "Kontakta" izrādes vienmēr var skatīties ar baudu! Sveicieni jubilejā!!!

pirms 9 gadiem, 2011.03.21 10:09

Kultūra