Ziemassvētkus gaidot apgūst rūķu darbus

Alūksnes pirmskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” pagalms nu kļuvis par plašu rūķu un meža zvēru valstību. Tur pirmo reizi laikā ap Ziemassvētkiem Alūksnes pilsētas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni radoši darbojās pasākumā “Rūķu darbi Ziemassvētkos”.

Astoņu čaklo rūķu, zaķu, lāča, ežu un lapsu vadībā jau vismaz simts bērni meklējuši un atpazinuši mežā zvēru pēdas, paši gatavojuši rotājumus un karinājuši tos eglītēs un koku zaros, tunelītī meklējuši dāvanas, makšķerējuši dāvanas, lūkojuši lāča migu, rotaļājušies un dziedājuši. Pēc aktivitātēm ārā bērni dodas telpās un mielojas ar pašceptām piparkūkām un dzer gardu jo gardu siltu tēju. Bērnu mirdzums acīs, aktīvā līdzdarbošanās un smiekli vēsta, ka bērni par pasākumu ir sajūsmā.  

Rūķu pasākuma aktivitātes norisināsies vēl arī nākošnedēļ, bet atsaucība ir tik liela, ka brīvas vietas un iespēja darboties ir vien 28.decembra pēcpusdienas pasākumā. Dalība obligāti jāpiesakās pa tālruni 64322804 vai 29130280. Dalības maksa – 1 lats.

Pasākums tapis sadarbojoties bērnudārzam “Sprīdītis”, Alūksnes pilsētas tautas namam, Alūksnes bērnu un jauniešu centram un novada tūrisma informācijas centram. Pasākuma organizatori sola arī nākamgad kopā pulcēt mazos bērnus un pasākumu iedibināt kā skaistu tradīciju.

Kultūra