Aicina uz atklāšanas pasākumu renovētajā Apes tautas namā un bibliotēkā

Straujiem soļiem krāšņais oktobra mēnesis pietuvojies Valsts svētku mēnesim.  17.novembrī tiks atklātais renovētais Apes tautas nams un bibliotēkas māja -  Apes Gaismas pils.

Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre stāsta: "Oktobra mēnesis Apes tautas namā un bibliotēkā ir iesācies darbīgi, padarot vēl nepaveikto, sākam izpucēt visas telpas un ielaist tajās dzīvības elpu. Mēs ļoti vēlamies, lai šajā mājā pretī nāk mīlestība, satiekas cilvēku labie darbi, nodomi un acu skati. Šī ir visu mūsu kopīgā māja, kuru kopā apdzīvojot mēs varam radīt tās īpašo auru.

Apes tautas namā savu jauno sezonu ir uzsākuši 10 amatiermākslas kolektīvi. Mums ir ļoti paveicies, jo ar mūsu cilvēkiem strādā kolektīvu vadītāji, kuri no sirds mīl un dara savu darbu.

Mēs esam daudz domājuši kā labāk iekārtot iekštelpas tā, lai tās būtu piemērotas ikvienam apmeklētājam, īpaši vecāka gadagājuma cilvēkiem. Jau 17.novembrī visus sagaidīs patīkams pārsteigums, jo Apes bibliotēkas 1.stāvā būs iekārtota Lasītava, kur ikviens apmeklētājs varēs lasīt laikrakstus, žurnālus, iepazīties ar jaunākajām grāmatām, apmaksāt rēķinus, izmantojot e-pakalpojumus. Galvenais mērķis, lai vecākā gadagājuma cilvēkiem visi nepieciešamie pakalpojumi būtu pieejami 1.stāvā.

 Nākošgad būtiskas pārmaiņas plānotas bibliotēkas 2.stāvā, jo bijusī Lasītavas telpa pārtaps par bērnu un jauniešu telpu, kurā būs košas mēbeles, rotaļu un grāmatiņu stūrītis pašiem mazākajiem bibliotēkas apmeklētājiem un multifunkcionāls TV, kurā varēs skatīties multenītes, kā arī rīkot dažādus izzinošus konkursus, viktorīnas skolēniem, pieaugušajiem. Notiks dažādas prezentācijas par vides u.c. jomām, notikumiem.

Mēs ejam pa Gaismas ceļu un aicinām ikvienu no jums mums piebiedroties.Ļoti gaidīsim jūs 17. novembrī uz mūsu nama atklāšanas svētkiem!"No plkst. 16.00  ikviens aicināts  apmeklēt, iepazīt bibliotēkas, tautas nama telpas.

Radošo ideju centrā nobaudīt kūku un kafiju svētku kafejnīcā, aplūkot Ingrīdas Rutkas personālizstādi “Vērtību sintēze/ Itālijas piezīmes.
 Tautas nama mazajā zālē aplūkot TLMS ”Kalme” izstādi “No dabas ziedu vainadziņš, man krāsains dzīpariņš”.

Dzirdēt, steļļu klaboņu un redzēt kā top krāsainas segas.

Plkst. 17.00 tautas nama lielajā zālē satikties kopējā Gaismas ceļā, lai atcerētos šī ceļa sākumu, svinētu latviskumu, godinātu Apes cilvēkus un vienotos kopējā lūgšanā par Latviju.

Plkst. 22.30 iedejot jauno zāles grīdu kopā ar grupu “Ceļojums”.

Par skaistiem svētkiem!

Kultūra