Aicina uz koncertu ar gonga skaņām

Sestdien, 21. septembrī, Alūksnes kultūras centrā divos noskaņu koncertos skanēs gongs, Austrālijas didžeridū, koši zvani, Tibetas dziedošās bļodas un citi seni instrumenti grupas “Gongamus” mūziķu izpildījumā.

Pulksten 14. 00 mūzikas mīļotāji aicināti uz koncertu “Klusums. Mīlestība. Ceļš.”. “Koncerts būs kā muzikāls piedzīvojums, kurā apcerīgu, rimtu un piepildītu sajūtu ļauj baudīt senā gonga, vēja un košu zvanu, skanošo bļodu un citu instrumentu piepildoša skaņas harmonija.

 “Šajā koncertā klusums mijas ar skaņas spēka pilnbriedu. Tā būs vienlaikus liega pieskaršanās ar ciešu tvērienu. Reizē apcere ar rosību un ikdiena ar svētkiem. Koncerts ir kā liecība tam, kā gadsimtu ritmos cilvēks piedzīvo un izdzīvo savu dzīves ceļu un stāstu, piestājot klusuma un mīlestības krastos un apstājoties laikā. Pirms jaudīgas ieskriešanas rudenī uz šo instrumentālo koncertu aicināti visi miera, prieka, atelpas un piepildījuma meklētāji un arī atradēji!” saka “Gongamus” administratore Daiga Konošonoka.

Savukārt pulksten 16.00 sāksies gonga skaņas pelde “Veselībai, atjaunotnei un jaunam atspērienam”. “Jāņem vērā, ka gonga pelde būs kā relaksācija, kas notiek sēdus vai ieteicams - guļus stāvoklī, tādēļ līdzi aicinu ņemt savu paklājiņu, guļammaisu, pledu vai citu ērtību nodrošinošu lietu ķermeņa atpūtai,” teic D. Konošonoka.

Gonga skaņas vibrācija ir zinātniski pētīta kā fiziskā ķermeņa, emociju un prāta līdzsvarotāja, jo tā  ietver visu - mieru, maigumu, valdzinājumu, prieku, spēku, dziļumu, veldzi, mīlestību un bezgalīgu brīvību, norāda administratore. Senie viedie ticēja, ka gonga skanējumam piemīt universāls dzīvības enerģijas spēks. Viņi izmantoja gongu, lai atjaunotu šūnas, attīstītu intuīciju, pārvarētu bailes no nāves. Gongus, dziedošos Tibetas traukus un arī citus arhaiskus instrumentus gonga peldē pielieto, lai palīdzētu ārstēt daudzas ar veselību saistītas problēmas un izmanto psihoterapijā, palīdzot emocionāla stresa gadījumos. Saplūšana ar Tibetas dziedošo trauku un Gongu skaņām ir meditācija, kas pieejama katram cilvēkam. Ir tikai jāapguļas un jāļauj sevi piedzīvot un izjust skaņā, aicina D. Konošonoka.

Koncertu un gonga skaņas peldi izpildīs skaņu grupas “Gongamus” gongu meistari Judīte un Gintaras Zapolskas.

Kultūra