Alūksnē viesosies ciemiņi no Stokholmas

Sestdien, 1.jūnijā pulksten 13.00 Alūksnes Kultūras centra Mazajā zālē ar bezmaksas koncertu “Taisām tiltu pār plašu jūru” viesosies "Kristera Ansamblis" no Stokholmas! 


Koncerts būs kā simbolisks tilts starp Latviju un Zviedriju – "Kristera Ansamblis" izpildīs Alfrēda Mediņa, Alberta Jēruma, Jāņa Mediņa, Pāvila Johansons, kā arī zviedru komponists Kristera Vikmarka (Christer Wikmark) darbus, kuros izmantoti latviešu dzejnieku teksti, īpaši izceļot Zviedrijā esošo latviešu mākslinieku darbus.


“Kristera Ansamblis” ir Stokholmā mītošs dziedātāju ansamblis, kas darbojas nepilnus 10 gadus, galvenokārt piedaloties Stokholmas evaņģēliski luteriskajos dievkalpojumos, kā arī koncertējot citās Zviedrijas pilsētās. To vada dziedātājs un komponists Kristers Vikmarks. Ansambļa ievirze ir latviešu mākslas mūzika, kuru veido gan latviešu mūzikas mazāk dzirdēta klasika, gan arī šī laika kompozīcijas.


1.jūnija koncertā Alūksnes Kultūras centrā kopā ar “Kristera Ansamblis” piedalīsies arī pianiste Iveta Cālīte un flautiste Anna Petraškeviča.


Jāatzīmē, ka koncerts “Taisām tiltu pār plašu jūru" izskanēs arī Opekalna evanģēliski luteriskajā baznīcā 31.maijā plkst. 20.00. Tajā kopā ar iepriekš minētajiem māksliniekiem piedalās arī Ziemeru pagasta sieviešu koris "Elisa" un Veclaicenes pagasta vokālais ansamblis.

Kultūra