Alūksnes Kultūras centrā jauna izstāde

Alūksnes Kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” meistares sarūpējušas jaunu izstādi – līdz pat 11.februārim Alūksnes Kultūras centrā ikvienam bez maksas būs iespējams aplūkot dabas krāsu iedvesmotus dzijas rokdarbus. Informē Alūksnes Kultūras centra mārketinga speciālists Gints Skulte.

Lai arī šobrīd dominējošā krāsa Alūksnē viennozīmīgi ir baltā, par piemēru tam, cik daudzveidīgas spēj būt dabas krāsas, parūpējušās divpadsmit Alūksnes Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” meistares – Ineta Leja, Irēna Berkule, Renāte Pilipa, Inga Delpere, Elita Salaka, Ligija Priede, Gunta Ļuļe, Velga Vīksna, Asja Zālīte, Māra Krieviņa, Mudīte Pētersone un Vija Buhaņēviča –, kuras savus darbus darinājušas no dzijas, kas krāsotas tikai ar dabas izcelsmes krāsvielām.

Alūksnes TLMS „Kalme” vadītāja Ineta Leja saka:
“Latvijas daba ir krāšņa, krāsu tajā ir daudz un krāsas mums ir visapkārt! Lai no katra auga maksimāli iegūtu krāsu nianšu bagātību, tika izmantotas dažādas auga daļas (saknes, ziedi, laksti, lapas, mizas), kā arī dažādi  kodinātāji. Šāda krāsošana ir izveidojusies kā tautas mākslas nozare, kurā katra meistare parāda savu amata prasmi, pārmantotos, no dažādiem avotiem apgūtos un eksperimentos atrastos darba paņēmienus. Jāatzīst, ka krāsošana ir saistošs, bet darbietilpīgs process, jo meistares  pie izstādes darbiem ir strādājušas jau vairāk kā 3 gadus, no sākuma līdz beigām, no augu vākšanas līdz nokrāsotās dzijas skalošanai un žāvēšanai. Un vēl saistošāk bija gatavās dzijas likt lietā – izveidot kompozīciju un aužot vai adot tikt pie gatava izstrādājuma.”

Izstāde Alūksnes Kultūras centrā būs aplūkojama līdz 11.februārim.
Ieeja bez maksas.

Kultūra