Alūksnes muzejā mākslinieki aicina jauniešus, skolēnus un citus interesentus uz tikšanos

19. novembrī plkst. 16:00 Alūksnes muzejs aicina uz tikšanos ar daudzsološo, talantīgo mākslinieku Kristianu Brekti  un izstādes “Monster” idejas līdzautori Augusti Petri sarunā par laikmetīgo mākslu!


Kristians Brekte  - mākslinieks, kas pārstāv latviešu laikmetīgo mākslu. Mākslinieka darbi vienlaikus ir gan izaicinoši un skaļi, gan rosina domāt un diskutēt par laikmetu, kurā dzīvojam un pievērš mūs apcerei par pasauli, ar kuru mijiedarbojamies. Izteiksmīgajos darbos izstādē "Monster", kas skatāmi Alūksnes muzejā,  Kristians Brekte radījis savu briesmu pasauli. Mākslinieka interpretācijas rezultātā briesmoņi kļuvuši par drīzāk saistošu nekā atbaidošu jēdzienu, kas mērķtiecīgi izaicina skatītāju iedziļināties šajā tēmā. 


No bastejs.lv: "Kristiana Brektes vārds Latvijas laikmetīgās mākslas ainā plašāk izskanēja pirms vairāk nekā desmit gadiem, reizē iemantojot huligāna birku. Anna Iltnere, portāla Arterritory.com galvenā redaktore, rakstījusi “(..) drosmīgi un kā ar skalpeli Brekte ikreiz nedaudz “iegriež” izstādes skatītājam. Tā, lai viegli sūrst un tu nesaproti, vai tas ir labi vai slikti, un pat maķenīt dusmojies”.Kristians “spēj darināt izsmalcinātas gleznas un perfektus objektus, tai pašā laikā atļaujoties “mest ar ķieģeli”, ja to, viņaprāt, prasa situācija”.Savukārt Elīna Sproģe raksta: “Viņa attēlotā realitāte ir perversa, grēcīga un bieži vien nežēlīga – tāda, kuru “snauduļojošā mūsdienu sabiedrība izliekas neredzam, jo vienaldzība ir visai ērta poza”. Tomēr jāsaka, ka Kristiana paša veselīgā attieksme pret dzīvi piešķir viņa daiļradei neizskaidrojamu vieglumu. Mēs mirstam no brīža, kad piedzimstam – nespēja to pieņemt uzliek smagas važas. (..) jāsaka, ka tieši iekšēja brīvība ir tā, kas Kristianam ļauj stāvēt pāri darbu tematikai.”


Kristians Brekte beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas apakšnozari. Par darbu sēriju “Rīgas madonnas” (2010) nominēts Purvīša balvai un ieguvis titulu “Labākais ārzemju mākslinieks vecumā līdz trīsdesmit pieciem gadiem” starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē Art Vilnius’ 12. Autora darbi no izstādes “Gastronoms” (2007) iekļauti britu izdevniecības Phaidon katalogā Younger Than Jesus (2009), kurā apkopoti spilgtākie jaunie mākslinieki no visas pasaules vecumā līdz 33 gadiem. 2014. gadā izdevniecībā “Neputns” tika izdots mākslinieka radošajai darbībai veltīts katalogs “Brekte” un 2016. gadā LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” norisinājās Brektes līdz šim vērienīgākā izstāde ar nosaukumu “Arsenāls”. Brekte ir arī praktizējošs scenogrāfs. Lekcijas LMA pasniedz kopš 2009. gada.

Kultūra